BOOGIE NIGHTS

RENGINIO PRISTATYMAS

Valstybinis Vilniaus mažasis teatras žiūrovams pristato muzikinę programą „Boogie Nights“ („Pašėlusios naktys“). Teatralizuotoje muzikinėj programoje „Boogie Nights“ dalyvauja Vilniaus mažojo teatro aktoriai Gintarė Latvėnaitė, Agnė Šataitė, Jokūbas Bareikis, Gabrielė Tuminaitė, Paulius Ignatavičius, Ramunė Balsevičiūtė ir režisierius Kirilas Glušajevas.

Disko muzika (gr. diskos – skridinys, gramofono plokštelė) – lygaus, ryškaus ritmo, nesudėtingų melodijų ir turinio, specialiai šokti kurta muzika. Šokių salėse diskotekų metu šią muziką lydėjo ritmiški spalvingų šviesų blykčiojimai ir ekranuose rodomi muzikiniai vaizdo siužetai. Disko muzikos pradininke laikoma 8-ajame dešimtmetyje garsėjusi puiki Australijos grupė „Bee Gees“.

„Boogie Nights“ („Pašėlusios naktys“) – muzikinė, varjetė žanro programa. Kūrybinė idėja – teatralizuotas disko muzikos pristatymas – kilo trims Vilniaus mažojo teatro aktoriams – Gintarei Latvėnaitei, Agnei Šataitei ir Jokūbui Bareikiui – ir garso režisierei Kristinai Juškevičiūtei. Vėliau prie kūrybinės grupės prisidėjo režisierius ir aktorius Kirilas Glušajevas. Tradiciškai Vilniuje  „Boogie Nights“ vyksta Mažojo teatro foje arba kavinėje. Kūrybos dvasios įpūsti teatro kavinei yra ir sena teatro kolektyvo bei režisieriaus Rimo Tumino svajonė. Juk kiekvienas žanras turi savo žavesio ir gali atskleisti artistų kūrybiškumą. 

Pozityvi energija, ritmas, spalvos, nostalgija dvelkiantys geriausi disko muzikos hitai sugrąžins žiūrovus į 1960-ųjų pabaigą – disko stiliaus ir muzikos pradžią. „Su kuo man asocijuojasi disko muzika? Pagrindinė asociacija – mamos, geriančios šampaną iš kavos puodelių ir klausančios „ABBA“ muzikos“, - sako neįprasto projekto sumanytoja G. Latvėnaitė. Tokią atmosferą aktoriai ir pabandys sukurti pasirodymo metu. „Norisi sukurti šiltą ir jaukų vakarą, todėl scenoje mes ir vaidinsime, ir dainuosime, ir šoksime. Žiūrovai turės galimybę išgirsti mūsų interpretuojamas ABBA, Tinos Turner, Bee Gees, James Brown, David Bowie, Gloria Gainor, Arabesque, Baccara muzikinius hitus. Mano kartos jaunimui ši muzika turėtų kelti nostalgiją.“ - taip „Boogie Nights“ pristato viena iš muzikaliausių savo kartos aktorių Agnė Šataitė.

Režisierius, aktorius Paulius Ignatavičius – ambicingas jaunos kartos menininkas, režisieriaus Rimo Tumino auklėtinis vertina galimybę kartu su bendraamžiais kolegomis dalyvauti pašėlusiame „Boogie Nights“ projekte.  Pasak jo: „Boogie Night“ tai disko kabaretas. Žiūrovas čia išvys nemažai disko stiliaus dainų atliekamų su gera humoro ir kartais ironijos doze, jis galės pasinerti į aštunto dešimtmečio atmosferą, į nostalgišką besisukančio stiklinio rutulio mirgėjimą. Sukurti Boogie Night inspiravo noras dainuoti ir kartu linksmintis scenoje. Mes norėjom tokio pašėlusio kabaretinio vakarėlio teatre. Atskiras dainas teatralizuotoje programoje jungia vyro moters santykiai, nelaiminga meilė, ar kaip tik vienas kito atradimo džiaugsmas. Mano kuriamas personažas yra juokdarys, provokatorius, vakarėlius mėgstantis linksmų plaučių žmogus. Prieš akis pirmiausia išgirdus Boogie stiliaus dainą iškyla taip vadinamas „Diskobolas“, stiklinis besisukantis rutulys. Jis toks mirgantis ir daug ką žadantis, bet kartu ir labai laikinas, kaip ir mūsų gyvenimas, kurį mes geriame su kaupu per savo pasirodymą.“

 

Komentarai

Vardas: Smilga [2012-10-24 10:59:41]
Komentaras: Labai smagus, nuotaikingas, spindintis ir žavus renginys ! Tikra diskoteka ! :-) Balsai visų atlikėjų galingesni ir išraiškingesni už daugumos TV ekranus uzurpavusių "dainininkų". Net nėr ką lyginti. Vienintelis minusas - gaila, kad šou toks trumpas :-) Norėjosi ilgiau klausyti ir gėrėtis. AČIŪ Jums ir sėkmės !

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija