AMFITRIONAS

SPEKTAKLIO PRISTATYMAS

Spektaklį pagal XX a. vokiečių dramaturgo Peterio Hackso komediją drauge su jaunais aktoriais, buvusiais kurso draugais ir Rimo Tumino mokiniais, sukūrė režisierius Artūras Areima. Naująjį savo darbą jaunas režisierius, jau spėjęs išgarsėti kaip klasikos žinovas ir interpretatorius, vadina „slenksčiu į kitokią teatro kalbą“ arba „kraujo perpylimu“. Jis šiuo savo darbu teigia norįs į sceną grąžinti iliuziją, kurti vaizdų ir vaizduotės teatrą. Toliau gilindamasis į amžinai aktualią temą – vyro ir moters santykius, – šįkart A. Areima savo spektakliu žada kalbėti apie būtinybę atnaujinti meilę, apie vaizduotę, laisvę jausti ir mąstyti.

Jau kurį laiką ieškojau geros komedijos, nes tas teatras, kurį kūriau lig šiol net ir man pačiam dabar, žvelgiant iš šiokios tokios perspektyvos, atrodo pernelyg rimtas, griežtas ir, tam tikra prasme, santūrus. O Peterio Hackso „Amfitrionas“ mane nustebino žaismingumu ir energija. Ši pjesė – labai fantasmagoriška, su nemažai pasakos elementų. Šį antikos laikų pasakojimą savo dramose yra interpretavęs ir Plautas, ir Moljeras. Tačiau vokiečių dramaturgo P. Hackso „Amfitrionas“ kur kas aštresnis, konkretesnis, šiek tiek chuliganiškas ir net, sakyčiau, brechtiškas.

Pats būsimąjį spektaklį vadinu ode meilužiui... Kas tai? Tai jausmų atgimimas, kaip vaistas ar nuodas, kuris pažadina, atgaivina aistrą. Kaip pavasaris, nusistovėjusių šeimos santykių ir jausmų sujudinimas. Nes ir šeimoje, ir visuomenėje, ir teatre mes turime būti laisvi, gyvybingi ir fantazuojantys. Apie tai ir noriu kalbėti statydamas „Amfitrioną“ – apie vaizduotę, laisvę jausti ir mąstyti. To paties tikiuosi ir iš publikos: noriu, kad ir žiūrovas, stebėdamas šį spektaklį, jaustų poreikį fantazuoti, mąstyti, filosofuoti.

Artūras Areima

 

Komentarai

Vardas: Lina [2013-11-21 16:29:28]
Komentaras: vienas geriuasiu matytu spektakliu. Tokia tiesa. labai patiko! po spektaklio galva buvo pilna minciu net ne savaite ar dvi, bet po metu, vis dar labai gerai atsimenu

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija