HELGELANDO KARŽYGIAI

SPEKTAKLIO PRISTATYMAS

Kaip audros vejamas Sigurdas galiūnas atvyko į Helgelandą, taip ir Henrikas Ibsenas pagaliau pasiekė Vilniaus Mažąjį teatrą.

Gerai žinomas aktorius Ramūnas Cicėnas, režisieriaus duoną jau išmėginęs su miuziklo artistų kursu, pasirinko žymaus norvegų dramaturgo pjesę „Helgelando karžygiai“. Taip R. Cicėnas ne tik patvirtina pastaruoju metu iš naujo kilusį susidomėjimą šio autoriaus darbų aktualumu, bet tuo pačiu įrodo, jog pats H. Ibsenas buvo teisus, pasirinkęs veiksmo vieta istorinę Norvegijos šiaurę – Helgelandą ir Eriko Kruvinojo laikus.

Kaip savo pjesės antrojo leidimo įžangoje rašė dramaturgas, būtent Islandų šeimos sagose jis atrado tą aplinką, kurioje galėjo skleistis tuo metu jį užvaldžiusios nuotaikos, idėjos ir mintys. Šeimų kronikose, jų santykių įvairovėje, epizoduose tarp vyro ir moters, moters ir moters, - tarp žmonių, atrandame individualias asmenybes, turtingose ir gyvose aplinkybėse.

Būtent Vikingų karžygių kultūra bei pasaulėjauta kalba apie žmogiškąsias vertybes, kilniadvasiškumą ir "garbės žodį", šiais laikais ne tik praradusį prasmę, bet ir tapusį apgaulės bei melo įrankiu.

 

Scenografo Marijaus Jacovskio, kostiumų dailininkės Vaidilės Marijos Vasiliauskaitės ir kompozitoriaus Giedriaus Nako pagalba nusikelsime į Vikingų laikus, kuriuose aktualumą savo idėjoms anuomet rado H. Ibsenas, o šiandien atgaivinti ir prisijaukinti bandys režisierius Ramūnas Cicėnas bei Mažojo teatro aktoriai: Leonardas Pobedonoscevas,  Jokūbas Bareikis, Mindaugas Capas, Mantas Vaitiekūnas, Vytautas Rumšas,  Balys Latėnas, Edmundas Mikulskis, Gintarė Latvėnaitė, Ilona Kvietkutė, Gabrielė Tuminaitė, bei antrąjį vaidmenį iš eilės Mažajame teatre pristatysianti Rimantė Valiukaitė.

 

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Vardas: Mantas [2013-02-16 13:37:01]
Komentaras: Su visa pagarba kūrėjams, bet labai gaila, jog šis spektaklis išvydo dienos šviesą.
Vardas: Gita [2012-09-24 19:22:15]
Komentaras: Labai jaudinantis spektaklis, sudrebina širdį, muzika labai padeda įsijausti, verta pamatyti!!!

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija