MEŠKA

Garsioji A.Čechovo pjesė „Meška“ – sukurta kaip lengvas, neįpareigojantis pokštas (dramaturgo pasiūlytas žanras), režisierės Laimos Adomaitienės netikėtos interpretacijos dėka virsta aplinkybių sąlygota drama, kurioje susitinka moteriškas ir vyriškas pradas, romantiška būsena ir pragmatiškas apskaičiavimas, protas ir jausmo ilgesys. Spektaklio „Meška“ veiksmo dramatizmas ir mistiškumas, estetika, savita ir  raiški kūno kalba nepalieka abejingų, o unikalus režisierės kūrybinis braižas, tikime, jau surado savo žiūrovą.

Režisierė Laima Adomaitienė ne kartą statė šią, rodos, paprastą, paties A.Čechovo pokštu pavadintą pjesę „Meška“ kaskart atsinaujindavo, keičiant žanrą, vaidybos stilių, aktorius, suradus ir išgryninus laikmečio akcentus. Tai nepakartojamas rusų klasiko fenomenas, teikiantis begalę užuominų vis naujam sceninio kūrinio gyvenimui. Aprašoma istorija išlieka aktuali ir šiandien, bankų griūties ir bankrotų laikais, ieškančio išeities žmogaus pozoje. Pjesės veiksmas vystosi aplink „našlę su duobutėmis skruostuose“ Jeleną Popovą, nuoširdžiai gedinčią savo mirusio vyro. Vieną dieną našlės sielvartą nutraukia į namus įžengęs „nesenas žemvaldys“, mirusio vyro kreditorius Grigorijus Smirnovas. Skolų išieškojimo ir tiesos suvokimo procesas priveda iki aistringo konflikto, kai vienas į kitą nutaikomi ginklai. Tačiau šioje humoreskoje iššaunamos ne kulkos, o staiga užgimusios meilės strėlės, juk nuo meilės iki neapykantos – tik vienas žingsnis.

 

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Vardas: laislaj [2014-04-30 20:35:45]
Komentaras: Vienu atokvėpiu pažiūrėjau spektakloį. Nepaprasta, plastiška, gražu. Stebina neįtikėtina aktorių energija, išraiška.

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija