ALTORIŲ ŠEŠĖLY

„ALTORIŲ ŠEŠĖLY“ pagal Vinco Mykolaičio – Putino to paties pavadinimo romano III dalį.

Vaidina: Viktorija Kuodytė, Redita Dominaitytė, Raimondas Paškevičius

Inscenizacijos autorius - Raimondas Paškevičius

Režisierius - Saulius Vosylius

Kostiumų dailininkė - Asta Grigaitytė

Spektaklio trukmė 1 val. 40 min. (su pertrauka)

„Knygos Teatras“ Balandžio 18 d. Vilniaus Mažajame teatre pristatys spektaklį „Altorių šešėly“. Spektaklis pastatytas pagal V. Mykolaičio-Putino romano trečiąją dalį, kuri vadinasi „Išsivadavimas“. Būdamas gyvas autorius griežtai draudė ekranizuoti ar inscenizuoti savo romaną, būgštaudamas, kad daugėjant interpretacijoms, dings jo subtilumas ir liks tik banali meilės istorija. Tačiau viena iš V. M. Putino autorinių teisių paveldėtojų, vertėja Irena Balčiūnienė teigia, kad „Knygos teatro“ kūrėjai turi gerą literatūrinį skonį, kalbėjimo būdą ir estetikos persipynimą: „Būdami arti originalo, jie praplečia kūrinio suvokimo lauką, pateikia iš šiandienės tikrovės kylantį jo perskaitymą.”

„Knygos teatras” prisilietimą prie V. M. Putino romano vadina rimtu iššūkiu - nelengva lietuvių literatūroje rasti kitą veikėją, kurio vidinis gyvenimas būtų toks gilus ir sudėtingas kaip Liudo Vasario. Tai tėvų valiai paklusęs jaunuolis, anksti įvilktas į juodą sutaną, lenkiška dvasia smelkiamoje aplinkoje brandinęs lietuvybės daigus, siekęs išraiškos širdyje tvinksinčiam poetiniam įkvėpimui, patyręs įvairią, tačiau iš sielos gelmių kylančią meilę.

Spektaklyje sutinkame Liudą Vasarį, jau išsimokslinusį filosofijos daktarą, modernios Vakarų kultūros auklėtinį, sprendžiantį pasitraukimo iš kunigų luomo klausimą. Jo apsisprendimą komplikuoja sąžinės priekaištai ir abejonės, mat herojaus gyvenimas susijęs iš karto su dviem moterim – Aukse ir Liuce. Jos viena kitai prieštarauja, tačiau tuo pat metu viena kitą papildo.

Aktoriai siekia išsaugoti V. Mykolaičio-Putino kalbos grožį, jėgą ir savitumą, sukurti psichologiškai gilius charakterius, pamatiniams kūrinio konfliktams suteikti šiandien aktualaus ir skaudaus skambesio.

„Knygos teatras“ vaidinimui renkasi autentiškas erdves, kurios atspindi romano „Altorių šešely“ laikmečio dvasią ir paryškina spektaklio atmosferą. Lietuvos ambasados kvietimu spektaklis buvo pristatytas Briuselyje, dalyvavo „Palangos vasaros festivalyje“, jį stebėjo žiūrovai Kačerginės koplyčioje, Žemaitkiemio–Babtyno dvare, Ch. Frenkelio viloje, Biržų pilyje. 2013 metais, minint 120-ąsias V.Mykolaičio-Putino gimimo metines, spektaklis buvo pristatytas rašytojo dvasia alsuojančiame memorialiniame bute – muziejuje. 

Spektaklio kūrėjai yra apdovanoti Lietuvos kultūros ministro ir Kauno miesto savivaldybės padėkos raštais už lietuvių literatūros sklaidą. 

      

 

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija