LA MERDA Tarptautinis teatro debiutų festivalis "Tylos!" 2015

Gegužės 12 – 18 vykstantis teatro debiutų festivalis „Tylos!” provokuoja, stebina ir siekia į teatrą pritraukti naują žiūrovų kartą. Šiemet į festivalį pakviesti jauni ir jau pripažinti ar dar tik debiutuojantys  teatro kūrėjai iš Lietuvos, Latvijos, Rusijos. Vieni iš programos svečių –italų – britų jungtinis projektas.

Cristian Ceresoli
LA MERDA

Teatro Valle, Frida Kahlo Productions, Richard Jordan Productions & Produzioni Fuorivia (Italija-Didžioji Britanija)

Vaidina–  Silvia Gallerano

Vienas ekstravagantiškiausių, populiariausių bei ryškiausių spektaklų, kuriame vaidina garsi italų aktorė Silvia Gallerano, atskleidžiantis pasibjaurėtinas paslaptis, kaip ji savo užsispyrimu, ryžtu ir drąsa kovoja  prieš savo vidinį įžymybės proveržį šioje dailių šlaunų ir laisvės persmelktoje visuomenėje.

Britų nacionalinis dienraštis ,,The Guardian“ įvardijo spektaklį žodžiais: ,,Neeilinis, bauginantis, sunkiai valgomas, dar sunkiau ignoruojamas. Pjesė, tiek tiesiogine, tiek perkeltine prasme yra tokia nuoga, žalia ir pikta, kad paliekant teatrą jautiesi, jog nuo tavęs buvo nubraukta visa oda“.
 
Teatro Valle (1727) – seniausias vis dar veikiantis Italijos teatras Romoje.
2010 metais ekonomikos ir finansų ministrui Giulio Tremonti nusprendus šį teatrą privatizuoti ir ženkliai apkarpyti jo finansavimą, daugiau nei šimtas aktorių, režisierių bei scenos darbuotojų akivaizdžiai tam pasipriešino – taikiai perėmė teatro valdžią į savo rankas jį okupuodami ir ten apsigyvendami. Taip Teatro Valle tapo absoliučiai kritinės meno situacijos simboliu visoje Italijoje. 
 
N-18

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija