Hernan Romero & Kestutis Vaiginis projektas "Strings and Air"

2014 m. lapkričio 17dieną 19.00 val, kviečiame visus muzikos gurmanus ir ypatingų pojūčių mėgėjus į tarptautinio projekto "Strings and Air" (JAV - LIETUVA - ISPANIJA ) išskirtinį aistringojo ispanų flamenko, šokio ir džiazo improvizacijų koncertą, kuris įvyks Vilniaus mažajame Teatre.

Tai nepakartojama galimybė vienoje scenoje išvysti unikalų projektą, kuriame susibūrę vieni geriausių skirtingų meno žanrų atlikėjų kuria įspudingą muzikinį spektaklį. Scenoje organiškai susivienija džiazas, šokis, flamenko ir klasikinės bei šiuolaikinės muzikos elementai.
 
Kviečiame klausytoją į kupiną energijos ir šilumos muzikinį vakarą, kuriame galėsime išgirsti ir pamatyti originalias flamenko ir džiazo kompozicijas. Savo šalių ir pasaulinio džiazo bei flamenko patirtis jungiantys atlikėjai publiką pakerės virtuoziškumu, spinduliuojančiu nepaprastu gyvybingumu, užburiančiomis muzikinėmis kompozicijomis ir savitu muzikavimo stiliumi.
 
Susitiksime netrukus,
"Strings and Air"
Hernan ROMERO – gitara, vokalas
Kęstutis VAIGINIS – saksofonas
Carmen ESTEVEZ CALERO – perkusija, vokalas
Auxi Fernandez - flamenko šokis, perkusija
Amber styginių kvartetas
Vytautas Mikeliūnas - smuikas
Tadas Dešukas - smuikas
Dovilė Juozapaitienė - altas
Onutė Švabauskaitė - violončelė
 
Grammy laimėtojas HERNAN ROMERO jau ne kartą lankėsi Lietuvoje ir papirko publiką ne tik virtuoziška grojimo technika ir karštomis pietietiškomis natomis, bet ir niekada nuo veido nedingstančia šypsena ir draugiškumu. Visa tai šio muziko gyvenime dera dar ir su kompozitoriaus talentu bei įspūdingais karjeros pasiekimais. Niujorke kelią į didįjį džiazo žaidimą prasiskynęs Hernanas greitai pradėjo muzikuoti su legendiniais gitaristais Johnu McLaughlinu ir Paco de Lucia. Ypač glaudūs muzikiniai ryšiai jį sieja su gitaros didmeistriu Alu Di Meola – nuo 1990-ųjų Hernanas padėjo įrašyti net 16 šio muzikanto albumų, naujausią – šiais metais garsiojoje Abbey Road studijoje Londone. Nuo flamenko iki džiazo ir ritmenbliuzo – tokia plati muzikos paletė atsiskleidžia soliniuose Hernano įrašuose ir projektuose su kitais atlikėjais, tarp jų ir su populiariąja Alicia Keys.
 
Lietuviškoji trio dalis – ne kartą su Hernanu pasirodęs vienas įdomiausių mūsų šalies džiazo saksofonininkų ir kompozitorių – KĘSTUTIS VAIGINIS. Olandijoje ir JAV studijavęs muzikantas jau ne vienus metus publiką žavi ir originalia kūryba, ir ambicingais tarptautiniais projektais – tarp jo partnerių buvo Barbara Dennerlein, Danielis Messina, Davidas Berkmanas, Edas Howardas, Alexas Sipiaginas, Davas Alenas, Donald Edwardas ir daugelis kitų, o koncertų geografija nusidriekė nuo JAV iki Kinijos, Japonijos, Malaizijos, Azerbaidžano, Niujorko ir Pietų Afrikos. Lotynų Amerikos, Afrikos muzikos potėpiais savo grojimą spalvinantis lietuvis.2010-aisiais pelnė Birštono džiazo festivalio Grand Prix prizą. Vienas žymiausių saksofonininkų Steve‘as Wilsonas (Niujorkas) taip apibūdina K. Vaiginio kompaktinės plokštelės Unexpected Choices skambančią muziką: „Unexpected Choices suteikia džiaugsmo klausantis Kęstučio Vaiginio muzikos. Jo vizija yra plati – subtili ir provokuojanti, kylanti iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn. Kęstučio balsas įgauna vis unikalesnį skambesį, ir jis tikrai atliks svarbų vaidmenį.
 
2013 metais buvo įteikta pirmoji Europos kultūros fondo „Europamusicale“ muzikos premija, kurią įteikė Vokietijos prezidentas Joachimas Gauckas. Carmen Estevez Calero – perkusininkė iš Ispanijos, grojusi su tokiais skirtingais artistais kaip populiarus Brodvėjaus šokėjas Sal Glover, garsus DJ Joe Claussel ar džiazo bosininkas Andy McClaud, jau du metus muzikuoja su Hernan Romero.
Fernandez Auxi – viena garsiausių flamenko šokėjų iš Ispanijos, gyvenanti ir šokanti Niujorke, šokusi įžymiajam Chick Corea, flamenko gitaristui Aquilino Jimenez, paskutinius metus grojanti ir šokanti su Hernan Romero grupe.
 
Amber styginių kvartetas - tai žymių ir brandžių muzikantų susibūres ansamblis, aktyviai dalyvaujantis Lietuvos muzikos scenoje bei užsienyje, grojantis bei atliekantis įvairių žanrų muziką kurios paletėje vyrauja klasikinės, šiuolaikinės bei džiazo ir populiariosios muzikos žanrai

Užsakykite bilietus dabar - www.tiketa.lt/tarptautinis_projektas_hernan_romero__kestutis_vaiginis_strings_and_air_54069

Komentarai

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija