VMT 25 M. JUBILIEJAUS RENGINIAI. CONCERTO GROSSO BACH PLUS

„Rytoj - diena ir šventė!“ – Vilniaus mažojo teatro 25-erių metų jubiliejui dedikuojamas renginių ciklas vyks kovo 4-8 dienomis. Kovo 8 d. (sekmadienį) 18.30 kviečiame į šiai iškilmingai progai dedikuojamą Concerto Grosso BACH PLUS.
Muzikinė koncepcija: DAVIDAS GERINGAS (violončelė, Vokietija), VLADIMIRAS TARASOVAS (perkusija, Lietuva), aktorinis išpildymas - Mažojo teatro trupė. Koncerto programoje A.Šenderovas Cantus II, J.S.Bach Suite, Pasals/Geringas Song of the birds, P.Vasks Pianissimo, V.Tarasovas Gobelenas 3 bei kiti kūriniai.
Vilniuje gimęs violončelininkas ir dirigentas Davidas Geringas priklauso dabarties muzikų elitui. Nepaprastai platus repertuaras – nuo ankstyvojo baroko iki šiuolaikinės muzikos – pabrėžia šio menininko lankstumą ir žingeidumą, o atliekamų kūrinių intelektualinis griežtumas, stilistinis įvairiapusiškumas, melodijos jautrumas ir garso prasmingumas išgarsino šį violončelininką visame pasaulyje. „Man labai svarbu tai, kad aš girdžiu, matau ir galvoju apie muziką iš savo laikmečio pozicijos. Taip, kaip aš ją suprantu dabar. Senosios muzikos nė nesistengiu suvokti kaip kažkokios tolimos egzotiškos praeities”, – sako violončelės virtuozas D. Geringas. – Būtina kuo daugiau groti savojo laiko muzikos, nes tik šitaip suprasime ir praeities kūrėjus. Tai ir yra mano kelias į visų laikų muziką – per patirtį su mano laikų muzika.”
Du metus iš eilės – 2013 ir 2014 metais – atlikėjas laimėjo „Echo Klassik“ už geriausius kamerinės muzikos įrašus. Profesorius D.Geringas ne vieną dešimtmetį vadovavo plačiai pasaulyje žinomai violončelės klasei, dėstė Hamburgo, Liubeko, Berlyno aukštosiose muzikos mokyklose.
Už platų lietuvių kompozitorių kūrybos pristatymą pasaulyje D.Geringas atžymėtas aukščiausiais Lietuvos apdovanojimais. Kasmet su nauja programa Lietuvoje maestro koncertuoja nuo 1992-ųjų. Už lietuvių muzikos populiarinimą D.Geringas 1999 m. yra apdovanotas Didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 4-ojo laipsnio ordinu, 2000 m. – Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Jo kaip muziko ir Vokietijos kultūros ambasadoriaus pasiekimai tarptautinėje scenoje įvertinti Vokietijos Ordino už nuopelnus pirmo laipsnio kryžium. Profesorius yra Maskvos ir Pekino Centrinės konservatorijų Garbės profesorius bei LMTA Garbės daktaras.
Vladimiras Tarasovas – vienas talentingiausių pasaulyje laisvojo džiazo meistrų, perkusininkų ir kompozitorių. Su laisvojo džiazo trio GTC (Viačeslavas Ganelinas, Vladimiras Tarasovas, Vladimiras Čekasinas) ir bendradarbiaudamas su muzikos pasaulio garsenybėmis V.Tarasovas sukūrė džiazo mokyklos pagrindus Lietuvoje. V.Tarasovo muzika skamba ne tik koncertų salėse, bet ir teatre, kine, jis kurią vizualinį meną ir intermedijas, performansus ir instaliacijas. Pasak maestro V.Tarasovo: „Žodžiai gali apgauti, žmonės – apsimesti, tačiau muzika negali meluoti. Kai žmogus užlipa ant scenos, viskas kaipmat išaiškėja. Pamatysi ne tik tai, ar žmogaus grojimo technika gera, bet taip pat galėsi pasakyti, ar jis apskritai savo galvoje turi ką nors originalaus, ar ne. Kai žmogus atmestinai žiūri į meną, tai iškart matyti. Tikras muzikantas visuomet turi gyventi savo muzika, tai turi būti jo gyvenimo dalis, kurios jis niekad nė už ką neišduotų. Svarbiausia ne asmeninės ambicijos, bet kad visi garsai eitų iš gelmių.“

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija