VMT 25M. JUBILIEJAUS RENGINIAI. Thomo Bernhardo MINETIS

Legendinis režisierius RIMAS TUMINAS ir Thomo Bernhardo pjesė „MINETIS“

„Rytoj - diena ir šventė!“ – Vilniaus mažojo teatro 25-erių metų jubiliejui dedikuojamas renginių ciklas vyks kovo 4-8 dienomis. Kovo 5 ir 6 d. 18.30 val. kviečiame į išskirtinai šiai progai Rimo Tumino režisuotą pjesę „MINETIS“

Vienas iškiliausių Lietuvos režisierių – R.Tuminas – dirba su savo nuolatiniais kūrybiniais partneriais – kompozitoriumi Faustu Latėnu ir scenografu Adomu Jacovskiu. Būtent šie iškilūs menininkai prieš 25 – erius metus sukūrė ir savo unikalia kūryba išgarsino Vilniaus mažąjį teatrą. 

Režisierius, pasirinkęs iki šiol Lietuvos teatre nestatytą Thomo Bernhardo pjesę "Minetis", prisipažįsta - jam artima Bernhardo pasaulėjauta. „Bernhardui būdinga tema – nuolatinis nepasitenkinimas. Nepasitenkinimas tuo, ką daro jis pats ir tuo, kas vyksta aplinkui. Aš taip pat esu kupinas nevilties. Nevilties, kurią turiu nugalėti per žaidybos meną ir vėl pakilti į tikėjimą. Kad ir kur būčiau – Lietuvoje, Anglijoje, Izraelyje ar Rusijoje - visuomet pradedu teatrą nuo nevilties ir einu į viltį. Tai – vienintelis kelias“. 

Pasak pjesės vertėjos Jurgitos Mikutytės "Tai - jautri pjesė apie 30 metų scenoje nestovėjusį ir paskutinį kartą karalių Lyrą svajojantį suvaidinti seną aktorių, kuris išlieja savo mintis apie menininko egzistenciją, vaidybos meną, tobulumo siekimą, santykį su publika, sustabarėjusią ir pramogų bei patogumų trokštančią visuomenę, gyvenimo paradoksalumą". 

T. Bernhardo pjesė atveria keistą gyvenimo tikrovę, deformuotus žmonių santykius, susvetimėjimą, frustraciją, vidinį žmogaus pragarą. Ypatingai svarbus šios pjesės pagrindinis herojus aktorius - maestro Minetis, kurį Vilniaus mažojo teatro scenoje įkūnys aktoriai Arvydas Dapšys ir Vladas Bagdonas. Jiems patikėtas personažas sukrečia savo minčių srauto galia, jo skelbiamos tiesos žiūrovui teikia išlaisvinančios galios. Būsimasis maestro Rimo Tumino pastatymas apeliuoja į intelektualų, teatro meną ypač vertinantį, išpažįstantį žiūrovą. 

„Tai - pjesė, kuri laukė savo aktoriaus, savo laiko. Ji labai kinematografiška, labai feliniška. Šios pjesės scenarijus parašytas kiekvieno žmogaus biografijoje. Kiekvieno žmogaus gyvenime - kaip griaučiai - slypi nesėkmės, finalo scenarijus. Bet tas finalas kartu yra nepaprastai gražus“ (Audronė Girdzijauskaitė). 

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija