Kęstutis Vaiginis Quartet (Lietuva - JAV)

Kęstutis Vaiginis Quartet  (Lietuva  - JAV)

Kęstutis Vaiginis - saksofonai 
Alex Sipiagin - trimitas
Boris Kozlov - kontrabosas
Donald Edwards - mušamieji

Tarptautinis projektas „Kęstutis Vaiginis Quartet“  kviečia pasimėgauti  elitinės Niujorko  džiazo scenos muzika. Alex Sipiagin, Boris Kozlov, Donald Edwards - šių laikų geriausiai kritikų vertinami  atlikėjai iš Niujorko, kartu su projekto autoriumi  saksofonininku Kęstučiu Vaiginiu,šį kartą publikai dovanos tikrą, kokybišką, abejingais nepalinksiantį  džiazą.
Trijų Grammy apdovanojimų laimėtojas trimitininkas Alex Sipiagin savo dikografijoje  turi net 17 solinių albumų.  Vertinamas kritikų ir kolegų Alex Sipiagin yra grojęs su tokio kalibro džiazo žvaigždėmis kaip Michael Brecker, Dave Holland, Dave Sanborn, Gonzalo Rubalcaba, Jeff Tain Watts, Conrad Hervig  ir kitais. Muzikantas yra Ch. Mingus Big Bendo pastovusis narys. Savo muzikinėje karjeroje grojęs kartu su Ericu Claptonu,  A. Sipiagin yra pripažįstamas ir  populiarosios muzikos atstovų.  Kartu su kitais dviem šio projekto dalyviais  Boris Kozlov ir Donald Edwards, yra niujorkietiško džiazo kvinteto Opus 5 narys.
Projekto kontrabosininkas  Boris Kozlov,  pasak muzikos kritikų, vienas iš pagrindinių šiuolaikinio džiazo ramsčių - virtuozas,  du dešimtmečius aktyvi ir itin vertinama New Yorko džiazo scenos dalis, nominuotas net 9 Grammy apdovanojimams, dviejų Grammy laimėtojas, daugiametis prestižinio Mingus Big Bendo meninis vadovas. Per savo stulbinančią karjerą dalyvavęs daugiau nei 160 albumų įrašuose, grojęs su tokiais muzikos grandais kaip Bobby Watson,  Bob Berg, Dizzy Reese,  Brian Lynch, Tommy Campbell,  Mart Whitfield, David Gilmore ir kitais.
Donald Edwards – vienas žinomiausių New Yorko džiazo būgnininkų. Šio atlikėjo virtuoziškumas atsiskleidžia įvairių muzikos žanrų interpretavimu ir jungimu - pradedant  hip-hop   r&b, jazz, funk muzika - baigiant  gospelo žanru.   Kaip ir kiti du projekto svečiai, Donald Edwards yra ne tik Opus 5 narys, bet ir Mingus Big Bendo, 2011 metais laimėjusio Grammy apdovanojimą, pastovusis narys.
Kęstutis Vaiginis –  vienas produktyviausių džiazo atlikėjų Lietuvoje. Ambicingas saksofonininkas, grojantis su aukščiausios klasės JAV džiazo muzikantais, tokiais kaip Alex Sipiagin, Dave Kikoski, David Berkman ir kt., yra daugybės tarptautinių projektų įkvėpėjas ir lyderis. Su įvairiais kolektyvais kaip grupės lyderis ir kviestinis artistas jis pasirodė „Nord Sea Jazz“, Roterdamo, Londono, Otavos, Keiptauno, Stambulo, Honkongo ir kituose prestižiniuose džiazo festivaliuose, gastroliavo Europos, Azijos, Šiaurės Amerikos ir Afrikos kontinentuose.
Prieš tris metus Kęstučiui Vaiginiui buvo įteiktas Europos kultūros fondo „Europamusicale“ prizas, kartą per metus atitenkantis vienam Europos muzikantui. Anksčiau jis yra tapęs daugelio respublikinių ir tarptautinių konkursų laureatu, Birštono džiazo festivalio Didžiojo prizo laimėtoju (2010).
Tarp buvusių ir dabartinių šio muzikanto scenos partnerių - Barbara Dennerlein, Hernanas Romero, Edas Howardas, Adamas Cruzas, Randalas Corsenas, Bilalas Karmaranas, Burakas Bedikyanas, Caneras Kaptanas, Herbie Kopfas, Joonas Haavisto, Denisas Paškevičius, Indonezijos, Korėjos, Italijos muzikai.
Atlikėjo diskografijoje – trys autoriniai albumai, jo kompozicijos įtrauktos ir į kelis lietuviškos muzikos rinkinius. „Jo vizija - subtili ir provokuojanti, kylanti iš pagarbos tradicijai, tačiau visada žvelgianti pirmyn“ – taip Kęstučio albumą "Unexpected Choices", įrašytą su pripažintais Niujorko muzikantais, apibūdino žymus amerikiečių saksofonininkas Steve‘as Wilsonas.
 
Virtuoziški, kritikų vertinami, tituluoti, bet kartu ir  nuoširdumu bei paprastumu paperkantys džiazo meistrai žiūrovui padovanos nepamirštamą, energija pulsuojantį  niujorkietišką džiazą, kurio akimirkos dar ilgai išliks kiekvieno atmintyje.

 www.youtube.com/watch?v=KVB5vuX2SpI

 https://www.youtube.com/watch?v=ZtPNIhuroJY

 https://www.youtube.com/watch?v=c4Yh8_yVniQ

Užsakykite bilietus dabar - www.tiketa.lt/LT/kestutis_vaiginis_quartet__lietuva___jav_14472

Komentarai

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija