MENAS / J.Miltinio dramos teatras

Trys draugai ir vienas visiškai baltas, bet labai brangus paveikslas… Paveikslas, kuris ir taps viso konflikto priežastimi. Santykių aiškinimasis naudojant trečią objektą – šiuo atveju – meną, jo suvokimą, dėl skirtingų interpretavimų, nesusikalbėjimų sukels daug kuriozinių situacijų ir nesusipratimų. Menas čia lyg priemonė išsakyti vienas kitam asmenines nuoskaudas, susikaupusias per penkiolika draugystės metų...

Šiuolaikinės erezijos ir provokacijos tampa kone privaloma meno dalimi. O ar senai, išklerusiai draugystei nereikalingas lengvas „šokas“, sukrėtimas, kad viską galima būtų pradėti nuo „baltos švarios drobės“?

 

Pjesės „Menas“ autorė Yasmina Reza pasauliui žinoma kaip talentinga naujosios kartos prancūzų dramaturgė. Pagal 1994 metais pasirodžiusią pjesę „Menas“ tais pačiais metais pastatytą spektaklį išvydęs tuometis Prancūzijos prezidentas Žakas Širakas (Jacques Chirac)  buvo taip sužavėtas, kad parašė dramaturgei asmeninį laišką, kuriame žadėjo visapusišką paramą kūriniui. Ir savo pažadą ištesėjo: „Menas“ Paryžiuje buvo sėkmingai rodomas ilgus metus.

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija