TYLOS!'16 PROMETHEUS: WE ARE THE GODS NOW (Liuksemburgas)

Žemės planeta, 2068. 
 
Daktaras Peter Rossum vienoje konferencijoje 2013 m. Prometėjaus ugnį pavadino žmonijos „pirmuoju tikru technologiniu atradimu”. Po kelių tūkstančių metų atsirado ratas, mašinos, branduolinis dalijimasis, nano technologijos, biomechanika, klonavimas... Evoliucija veda akivaizdžios išvados link: „Dabar dievai esame mes”. Tai P.Rossum vysto toliau ir sukuria pirmąjį žmogų robotą.
Nemirtingumo idėja, mokslinio tobulėjimo sukeltos etikos problemos ir galios siekimas naudojant technologijų pagalbą (ypač dirbtinio intelekto konceptas) įkvėpė temos pagrindą šiam koliažui, apimančiam kontekstus nuo Antikos iki mokslinės fantastikos. Besikeičiant skirtingoms literatūros ištraukoms, Prometėjaus figūra taip pat įgyja įvairias reikšmes: nuo revoliucionieriaus didvyrio iki būtybės, kaltos dėl nepakeliamos žmogaus būsenos.
Mūsų šizofreniški ryšiai su evoliucija ir technologijomis prasideda dar Aeschylos laikais, ryškėja  Goethe, Hughes, Gide, Shelley „Frankenšteine”, Karel Capek kūryboje, kol galiausiai suklesti SCI-FI pasauliuose, „THX”,2001ar „Blade Runner”, 1982.
„Prometheus: we are the gods now” – tai konfrontacija tarp ilgainiui labai senu tapusio daktaro P.Rossum ir jo sukurtų būtybių. Pradėjusios nagrinėti savo pačių egzistavimo priežastį jos suvokė, kad buvo sukurtos tik dėka šio megalomano fantazijos.


Premjera – 2012 m. lapkritis,
Théâtre National du Luxembourg

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija