PREMJERA | FANTAZIJUS

Renginio datos
2017-09-22 18:30
2017-09-23 18:30

VALSTYBINIAME VILNIAUS MAŽAJAME TEATRE ĮVYKO REŽISIERĖS GABRIELĖS TUMINAITĖS SPEKTAKLIO „FANTAZIJUS“ PREMJERA. PJESĖS ŽANRAS APIBŪDINAMAS IRONIŠKAI: „KOMEDIJA, KURI BAIGIASI BLOGAI, ARBA DRAMA SU LAIMINGA PABAIGA“.


 
Pjesė  kalba apie amžinus dalykus, kelia amžinus klausimus. Ją skaitant – viena akis verkia, kita – juokiasi. Fantazijus yra  savotiškas paties autoriaus Alfredo de Musset prototipas. Tai  tarsi dviguba asmenybė: jis ilgisi meilės ir ją visiškai neigia, ilgisi tikėjimo ir visiškai jį neigia. Fantazijus – ir cinikas, ir labai sentimentalus. Neįtikėtinai intelektualus personažas. Jis vaidina Karaliaus juokdarį ir jį vaidindamas pasako labai daug įžvalgų apie gyvenimą, žmogaus prigimtį. Apie jausmus. Tai  nusivylusio ir kažko labai šviesaus besiilginčio žmogaus portretas. „Fantazijaus“ labai graži kalba, sodrūs monologai, šmaikštūs dialogai, aktualus humoras, gausu filosofinių pasisakymų.
 
Pjesės autorius Alfred de Musset (1810-1857) – tikro romantiko pavyzdys. Jo kūrinių personažai jaunatviški, impulsyvūs, nuoširdūs; autorius gilinasi į sudėtingą žmogaus sielos gyvenimą, idealizuoja praeitį, turi polinkį į misticizmą. Pripažinimo kaip rašytojas A. de Musset  sulaukė būdamas 22, kai po tėvo mirties parašė poemą „Rola“ apie savo kartą ir tikėjimo netekimą. Alfredo de Musset autoportretas yra romane „Amžiaus sūnaus išpažintis“, kur aprašytas jo audringas romanas su Žorž Sand, kuri taip pat kaip ir Musset  priklausė jauniausiajai prancūzų romantikų kartai. 
 
Šiais metais komišką Žako Ofenbacho operą „Fantasio“ Paryžiuje  pastatė  jaunas prancūzų režisierius  ir aktorius Thomas Joly. Libretą šiai operai   parašė rašytojo brolis Paulis de Musset.  Ja buvo atidarytas restauruotas Paryžiaus Komiškosios operos (Opera comique) teatras.
 

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Vardas: Gintas [2017-04-14 11:24:56]
Komentaras: Gyva muzika, garso takelis - puiku nuostabu. Filosofiškai smagu ir juokinga. Fantazijuje mačiau save....susitapatinimas begalinis. ačiū. Bet vis laukiau, kada ateis Mantujos princo kariauna, ir bus karas:) (gal tęsiniui?)

Mus remia:

Balto print Libra Vitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija