FANTAZIJUS

Renginio datos
2018-05-12 18:30

Žaisminga ir ekstravagantiška XIX a. pjesė-pasaka „Fantazijus“, kurią autorius pavadino blogai pasibaigiančia komedija, arba drama su laiminga pabaiga, scenoje suskamba šiuolaikiškai: kūrybinė komanda į pjesės turinį žvelgia šių dienų jauno žmogaus žvilgsniu, ieško kūrybingo santykio su specifine kūrinio kalba. Spektaklyje skamba grupės „Kabloonak“ gyvai atliekama muzika, kurią papildo kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio aranžuotės. Režisierė Gabrielė Tuminaitė kartu su choreografu Raidu Petrausku spektaklį praturtina „Vogue“ šokio stiliaus elementais.
Pjesė prasideda karalystės juokdario mirtimi ir tuo pačiu metu keliama vestuvių puota, bandant išvengti karo su kita karalyste. Atstumtas ir kreditorių persekiojamas Fantazijus (aktoriai Martynas Nedzinskas ir Tomas Rinkūnas) atsitiktinumo dėka tampa karaliaus juokdariu ir taip pakeičia karalystės likimą. „Fantazijaus“ siužetas primena pasaką: princesė (aktorė Miglė Polikevičiūtė) turi tekėti už jai paskirto princo, sutinka Fantazijų – žavų, bet neturtingą ir nekilmingą miestietį. Pjesės veikėjai persirenginėja, keičiasi vaidmenimis, nuolat patenka į komiškų nesusipratimų situacijas. Tačiau už šio pasakiško paviršiaus glūdi universalios žmogiškos tiesos, laikui nepavaldi išmintis.
Gabrielės Tuminaitės „Fantazijus“ gimė netradicinėje erdvėje, teatro dekoracijų sandėliuose, todėl scenoje justi laisvės, lengvumo ir improvizacijos dvasia. Jame aktoriai žongliruoja kaukėmis, švelniai ironizuoja patys save ir savo personažus. Spektaklis skirtas jaunam (nebūtinai amžiumi, svarbiau – dvasia) žmogui. „Fantazijus“ – susitikimo šventė, kai tiesiog gera būti kartu, kalbėti, filosofuoti. Po spektaklio premjeros spauda rašė: „1834 m. parašyta prancūzo Alfredo de Musset drama „Fantazijus“ pasirodė kaip niekad artima siekiant prakalbinti šių dienų žmogaus sumaištį, vynu liejamą jaunystę, neegzistuojančią meilę, nusidėvėjusią ir jau seniai užmirštą prasmę ir ilgos žiemos vienatvę.“
Pagrindinis spektaklio veikėjas Fantazijus – bastūnas, kuris negali ir nenori priklausyti „normai“, kuris visada bus „kitas“: neprisitaikantis, atstumtas, nuvertintas, nesuprastas, kitoks. Fantazijus – juokdarys, iš kurio minčių galima ir juoktis, bet kurios įstringa, „nusėda“ galvose. Jį galima laikyti paties autoriaus Alfredo de Musset prototipu. Fantazijus blaškosi tarp prieštaravimų: meilės ir jos neigimo, cinizmo ir sentimentalumo. Tai nusivylęs žmogus, bet, kaip tikras romantikas, jis ilgisi to, ko niekada nebuvo...

Dėmesio! Spektaklyje rūkoma.

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Vardas: Ieva [2018-03-11 15:39:49]
Komentaras: Nuostabus spektaklis. Buvo išsakyta tiek daug prasmingų minčių, privertusių susimąstyti. Nustebino spektaklio visapusiškumas, apimantis ir profesonalų muzikos atlikimą, ir choreografiją, vokalą bei žinoma ekspresišką vaidybą.
Vardas: Inga [2018-03-02 21:45:32]
Komentaras: Vienas iš pačių paveikiausių spektaklių, matytų paskutiniu ojau atsistojus,ko nedariau jau avo.
Vardas: Aušra [2018-02-01 13:05:13]
Komentaras: MUZIKA ir pati scena-nuostabi,vien ko vertas stalas.
Vardas: Eglė [2018-01-27 16:29:04]
Komentaras: Ačiū, atgaivino siela! Gale verkiau kaip mergaitė, įdomu būtų dar sykį pamatyti. Sėkmės visai gražiai komandai!
Vardas: Ingrida [2018-01-26 21:30:35]
Komentaras: Labai gaila praleisto laiko, be muzikos nieko daugiau neradau, deja... taip paviršutiniška viskas, be jausmo ir gylio... Nors gal čia pjesė tokia? Ir kaltinti reikia Miuse..
Vardas: Petras [2018-01-26 20:47:43]
Komentaras: Pirma karta pagaliau patiko spektaklis :)
Gal kazkiek turejo itakos muzika, taciau spaudziu desine visiems prisidejusiems prie sio spektaklio igyvendinimo ir daugiau tokiu!
Vardas: vanda [2018-01-22 18:10:20]
Komentaras: spektaklio metu galima uzsirukyti,rimtai?ateinu
Vardas: Daiva [2018-01-13 16:38:42]
Komentaras: Kabloonak -- be abejo, geriausias spektaklio pasiekimas.
Vardas: Dovile [2018-01-02 10:02:24]
Komentaras: Puikus spektaklis. Pagaliau pavyko pamatyti spektaklį be keiksmažodžių, bereikalingo rėkimo ir darkymosi. Patiko mintis, scenografija ir puiki gyva muzika.
Vardas: Violeta [2017-12-29 10:25:14]
Komentaras: Pati pjesė yra gera, buvo galima sukurti tikrai įsimintiną spektaklį, tačiau režisierė ir scenografas nuėjo lengviausiu keliu. Gal čia kaltas patirties trūkumas. Įspūdį paliko tik muzika ir pažo šokis. Šiaip spektaklį įvardinčiau kaip pigiausios vertės bižuterija, labai gaila praleisto laiko....
1 2 Pirmyn

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija