PREMJERA | FANTAZIJUS

Renginio datos
2017-09-22 18:30
2017-09-23 18:30
2017-10-28 18:30
2017-11-11 18:30

Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre – režisierės Gabrielės Tuminaitės premjera „Fantazijus“ (pagal Alfred de Musset pjesę „Fantazijus“). Spektaklio tarptautinė premjera įvyks Ukrainoje, „Fantazijus“ rugsėjo 17 d. bus pristatytas Tarptautinio šiuolaikinio meno ir kino festivalio „Gogol Fest“ programoje, Kijeve.

 

XIXa. parašyta pjesė „Fantazijus“ scenoje suskamba šiuolaikiškai: kūrybinė komanda sinchronizuoja pjesės turinį su šiuolaikiniu kontekstu, ieško kūrybingo santykio tarp kūrinio specifinės kalbos bei šiuolaikinio žiūrovo, įžengiančio į teatro erdvę šiandien. Spektaklyje skamba grupės „Kabloonak“ gyvai atliekama muzika, kurią papildo kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio aranžuotės. Režisierė kartu su choreografu Raidu Petrausku spektaklį praturtina „Vogue“ šokio stiliaus elementais.

Pjesė prasideda karalystės juokdario mirtimi ir tuo pačiu metu keliama vestuvių puota, bandant išvengti karo su kita karalyste. Atstumtas ir nereikalingas Fantazijus įprasmina savo egzistenciją tapdamas karaliaus juokdariu ir pakeičia savo karalystės likimą. Ši pjesė netelpa į klasikinius apibrėžimus, nes tai – komedija, kuri baigiasi liūdnai, arba drama su laiminga pabaiga. „Fantazijaus“ siužetas primena pasaką: princesė turinti tekėti už jai paskirto princo, sutinka Fantazijų – žavų, bet neturtingą ir nekilmingą miestietį. Galbūt „Fantazijus“ yra tarsi gyvenimiška pasaka: prasideda kaip pasaka, bet pasibaigia kaip gyvenimas – nebūtinai laimingai.

Spektaklis skirtas jaunam (nebūtinai amžiumi, svarbiau – dvasia) žmogui. Fantazijus – bastūnas, kuris negali ir nenori priklausyti „normai“, kuris visada bus „kitas“: nekonformistas, atstumtas, nuvertintas, nesuprastas, kitoks. Fantazijus – juokdarys, iš kurio minčių galima ir juoktis, bet kurios įstringa, „nusėda“ galvose. Fantazijus – tai kažkas, kas neegzistuoja, tam tikra fikcija, kuri sujudina nusistovėjusius, užpelkėjusius gyvenimus.  „Fantazijus“ – susitikimo šventė, kai tiesiog gera būti kartu, kalbėti, filosofuoti.

Gabrielės Tuminaitės „Fantazijus“ gimė netradicinėje erdvėje, teatro dekoracijų sandėliuose tačiau yra perkeltas į sceną, išlaikant performatyvią atmosferą, atvirą, improvizacinį kūrinio atlikimą.

 

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Vardas: Gintas [2017-04-14 11:24:56]
Komentaras: Gyva muzika, garso takelis - puiku nuostabu. Filosofiškai smagu ir juokinga. Fantazijuje mačiau save....susitapatinimas begalinis. ačiū. Bet vis laukiau, kada ateis Mantujos princo kariauna, ir bus karas:) (gal tęsiniui?)

Mus remia:

Balto print Libra Vitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija