PREMJERA | DVASINIAI REIKALAI

Renginio datos
2018-05-05 19:00

Režisierius Kirilas Glušajevas ir aktorė Gintarė Latvėnaitė Vilniaus mažajame teatre pristato premjerinį spektaklį pagal Ingmaro Bergmano monologą „Dvasiniai reikalai“. Šiame valandos trukmės monospektaklyje – išpažintyje aktorė Gintarė Latvėnaitė kuria tikrą aktorinio meno šventę. Jos įkūnytas Viktorijos personažas savyje sujungia įvairių moterų portretus – nuo paklusnios ir mylinčios žmonos iki nesutramdomos, bet žavios isterikės. Ši vidutinio amžiaus moteris geba būti ir arogantiška vakarėlių liūte, ir jausminga romantike.

Režisierius Kirilas Glušajevas: „Pats Bergmanas yra teigęs, kad didžioji dalis jo kūrybos įkvėpimo semiasi iš gyvenimiškos patirties, kuri labai retai kada yra pagrindžiama sveiko proto arba racionalumo dėsniais. Todėl ir jo kūrinys, kurį pasirinkome – 1972 metais sukurti „Dvasiniai reikalai“, įtraukia begalėmis klausimų, paradoksų, netikėtumų, keistų tiesų, kurias Bergmanas atranda vienos moters  - Viktorijos - charakteryje, jos likime.

Nors kūrinio pabaigoje Viktorija sako, kad jos vardas jai nebetinka, Bergmanas sužaidžia įdomų žaidimą: Viktorija, kaip moteris, vis dėlto pasiekia pergalę. Kad ir kaip sunku bebūtų, kad ir kiek reikėtų apsimetinėti, kad ir kaip gyvenimas reikalautų keistis ir prisitaikyti kaip chameleonui ar žemintis kaip prostitutei, galų gale, Viktorija pasiekia tai, ko nori, nesvarbu, kur ji tuo metu būtų – psichiatrinėje ligoninėje ar viešbučio kambaryje.“

Premjeriniame režisieriaus Kirilo Glušajevo spektaklyje „Dvasiniai reikalai“ žiūrovas traktuojamas kaip išmintingas, atjaučiantis ir labai smalsus kūrybinio suokalbio dalyvis, kartu su menininkais ieškantis atsakymo į keletą esminių klausimų. Pavyzdžiui – ar jums neprimena beprotnamio gyvenimas, kuriame kaukės keičiasi greičiau negu oras? Galbūt tai labiau primena gyvenimo teatrą?  Beprotybės gyvenimą? O gal tai tiesiog beprotiškas teatro žaidimas?

Visų laikų garsiausiu Švedijos kūrėju vadinamas I.Bergmanas (1918 – 2007) - kino ir teatro režisierius, scenaristas, rašytojas. 2018 metais Švedijos vyriausybės iniciatyva pasaulyje bus plačiai minimi jubiliejiniai, 100-ji I.Bergmano gimimo metai.

Detalesnė informacija oficialioje I.Bergmano Fondo internetinėje svetainėje http://www.ingmarbergman.se/en/

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Vardas: Gintaras [2018-04-11 13:47:30]
Komentaras: labai nuviliantis, atstumiantis reginys. Isteriška, padrika, tuščia istorija. Latvėnaitės talentas negelbsti :(
Vardas: Doremi [2018-03-08 09:39:32]
Komentaras: Nesuprantu, koks tikslas statyti tokį spektaklį...gaila aktorės įdėtos energijos...žodžiu...gaila išmestų pinigų...aplamai galvojama apie žiūrovą, kuo jis bus "maitinamas"?
Vardas: Airida [2018-03-07 11:18:19]
Komentaras: Nuostabus spektaklis, labai stiprus ir nenupasakojamas... Aktorės vaidyba ypatinga, ačiū už nuostabų spektaklį!
Vardas: Auste [2018-01-30 23:04:31]
Komentaras: Nuvyle. Nepaliete. Kaip gaila... Latvenaite gerbiu ir myliu, ji be galo idomi ir dar daugiau stipri aktore, bet sitas veikalas greiciausiai per mazas, per siauras, per mazai erdves ir skrydzio jai jame. Taip liudna...tikejausi pakilt virs kasdienybes. Nepavyko.
Vardas: Rosita [2018-01-30 22:47:09]
Komentaras: Suveikė kaip narkotikas - "nunešė" į pasamonėje laikomus išgyvenimus...
"Àr norėčiau grįžti...?"
Gintarė Latvėnaitė nuo šiol mano Šventųjų sąraše - tų, kurie paliečia pačias sielos gelmes...
Ačiū :*
Vardas: Karolina [2018-01-16 23:18:37]
Komentaras: Gintare Latvėnaite žaviuosi jau gana seniai. Ir šį kartą nenuvylė. Nuostabus spektaklis, šimtaprocentinis įsijautimas. Ta valanda prabėgo labai greitai, nei kiek neprailgo. Pagarba Gintarei.
Vardas: Loreta [2017-11-10 22:58:44]
Komentaras: Abejojau, ar pajėgsiu valandą stebėti vieną moterį scenoje, nenukrypdama savo mintimis kažkur toli. Tačiau mintys tik kelioms sekundėms bandė pabėgti nuo to kas dedasi scenoje, ir daugiau nebesiblaškė. Nuoširdžiai stebėjausi aktore, sugebančia visą laiką neperstojamai neužsikertant kalbėti ir prikaustyti žiūrovų dėmesį. Spektaklio stabilumą taip pat prablaškė didžiuliame ekrane besikeičiantys vaizdai, aktorės judėjimas po sceną ir tarp žiūrovų.
Spektaklis įtraukė. O labiausiai man patiko išgyventi tas akimirkas, kai pagaudavau save mąstančią vaizdais. Kai moteris pasakoja savo fantazijas/sapnus, pradedi viską matyti realiu pavidalu, spalvomis, panašiai kaip skaitydamas knygą.
Vardas: Virga [2017-10-23 09:12:36]
Komentaras: Man tai buvo labai bai įtaigu. negaliu dar po šiam momentui atsigauti. Latvėnaitė lyg ant sparnų, sužavėjo. Eičiau ir vėl, išgyventi tai ir vėl, kas nepaleidžia ilgai.
Vardas: Žiūrovė [2017-10-22 11:56:32]
Komentaras: Pagaliau teatre galima ne tik pasijuokti, bet ir pamątyti. Aktualus ir skaudžiai veriantis spektaklis, puikus aktorės Gintarės Latvėnaitės vaidmuo! Sveikinu kūrėjus!
Vardas: Regina [2017-10-21 08:43:12]
Komentaras: Apgailėtinas reginys. Gaila žiūrėti į aktorę bandančią grąžinti žiūrovus. Tuštuma, šaltis, beprasmybė. Nusivyliau, Mažasis tikrai virto mažuoju.

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija