DVASINIAI REIKALAI

Renginio datos
2018-09-28 19:00

Garsiojo švedų režisieriaus ir rašytojo Ingmaro Bergmano „Dvasiniai reikalai“ – tai gyvenimo išbandymų bei neįgyvendintų svajonių iškankintos ir susitaikymo su savimi ieškančios stiprios moters Viktorijos portretas. Tai keletas Viktorijos įsivaizduojamų pokalbių su vyru, draugėmis, tarnaite, tėvu, atsitiktiniu sutiktuoju ir pagaliau – su savimi pačia. Žvilgsnis į išdegusią vidutinio amžiaus moters sielą – gluminančiai tiesus ir atviras.

Vilniaus mažojo teatro monospektaklyje, režisuotame Kirilo Glušajevo, Viktoriją vaidina viena ryškiausių savo kartos aktorių Gintarė Latvėnaitė. Spektaklio kūrėjai atskleidžia nerimastingą, nesutramdomą Viktorijos prigimtį ir neišsipildžiusį aukštuomenės moters troškimą tapti aktore. Nepaliaujamai kaukes keičianti Viktorija visą savo gyvenimą paverčia teatro pasirodymu. Teatrą ji įsivaizduoja kaip harmonijos pažadą, kuris suteikia vilties čia, kur gyvename „savo kalėjime, siaubingoj savo vienatvėj, apsupti žiaurumo“, tačiau ją pačią teatras ir pražudo, atimdamas galimybę būti savimi. Scenoje impozantiškoji Viktorija išbando vis kitus vaidmenis, o vaizdo projekcijose regime tarsi visai kitą – tiesą atradusią – moterį.
„Dvasiniuose reikaluose“ spektaklio kūrėjai klausia: ar jums neprimena beprotnamio gyvenimas, kuriame kaukės keičiasi greičiau negu oras? Galbūt tai labiau primena gyvenimo teatrą?  Beprotybės gyvenimą? O gal tai tiesiog beprotiškas teatro žaidimas?

 

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Vardas: Audronė [2018-05-06 15:39:32]
Komentaras: Spektaklis, skirtas teatro meno mylėtojams: puiki vaidyba, puikus apšvietimas, įtaigus muzikinis rmoji spektaklio pusė paliko didesnį įspūdį. Bet apskritai išėjau sužavėta G. Latvėnaitės talento. Ačiū, Gintare.
Vardas: Doremi [2018-03-08 09:39:32]
Komentaras: Nesuprantu, koks tikslas statyti tokį spektaklį...gaila aktorės įdėtos energijos...žodžiu...gaila išmestų pinigų...aplamai galvojama apie žiūrovą, kuo jis bus "maitinamas"?
Vardas: Airida [2018-03-07 11:18:19]
Komentaras: Nuostabus spektaklis, labai stiprus ir nenupasakojamas... Aktorės vaidyba ypatinga, ačiū už nuostabų spektaklį!
Vardas: Auste [2018-01-30 23:04:31]
Komentaras: Nuvyle. Nepaliete. Kaip gaila... Latvenaite gerbiu ir myliu, ji be galo idomi ir dar daugiau stipri aktore, bet sitas veikalas greiciausiai per mazas, per siauras, per mazai erdves ir skrydzio jai jame. Taip liudna...tikejausi pakilt virs kasdienybes. Nepavyko.
Vardas: Rosita [2018-01-30 22:47:09]
Komentaras: Suveikė kaip narkotikas - "nunešė" į pasamonėje laikomus išgyvenimus...
"Àr norėčiau grįžti...?"
Gintarė Latvėnaitė nuo šiol mano Šventųjų sąraše - tų, kurie paliečia pačias sielos gelmes...
Ačiū :*
Vardas: Karolina [2018-01-16 23:18:37]
Komentaras: Gintare Latvėnaite žaviuosi jau gana seniai. Ir šį kartą nenuvylė. Nuostabus spektaklis, šimtaprocentinis įsijautimas. Ta valanda prabėgo labai greitai, nei kiek neprailgo. Pagarba Gintarei.
Vardas: Loreta [2017-11-10 22:58:44]
Komentaras: Abejojau, ar pajėgsiu valandą stebėti vieną moterį scenoje, nenukrypdama savo mintimis kažkur toli. Tačiau mintys tik kelioms sekundėms bandė pabėgti nuo to kas dedasi scenoje, ir daugiau nebesiblaškė. Nuoširdžiai stebėjausi aktore, sugebančia visą laiką neperstojamai neužsikertant kalbėti ir prikaustyti žiūrovų dėmesį. Spektaklio stabilumą taip pat prablaškė didžiuliame ekrane besikeičiantys vaizdai, aktorės judėjimas po sceną ir tarp žiūrovų.
Spektaklis įtraukė. O labiausiai man patiko išgyventi tas akimirkas, kai pagaudavau save mąstančią vaizdais. Kai moteris pasakoja savo fantazijas/sapnus, pradedi viską matyti realiu pavidalu, spalvomis, panašiai kaip skaitydamas knygą.
Vardas: Virga [2017-10-23 09:12:36]
Komentaras: Man tai buvo labai bai įtaigu. negaliu dar po šiam momentui atsigauti. Latvėnaitė lyg ant sparnų, sužavėjo. Eičiau ir vėl, išgyventi tai ir vėl, kas nepaleidžia ilgai.
Vardas: Žiūrovė [2017-10-22 11:56:32]
Komentaras: Pagaliau teatre galima ne tik pasijuokti, bet ir pamątyti. Aktualus ir skaudžiai veriantis spektaklis, puikus aktorės Gintarės Latvėnaitės vaidmuo! Sveikinu kūrėjus!
Vardas: Regina [2017-10-21 08:43:12]
Komentaras: Apgailėtinas reginys. Gaila žiūrėti į aktorę bandančią grąžinti žiūrovus. Tuštuma, šaltis, beprasmybė. Nusivyliau, Mažasis tikrai virto mažuoju.

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija