AKTORĖS LARISOS KALPOKAITĖS JUBILIEJINIS VAKARAS / MŪS BENAMĖS SIELOS...

 2018 m. sausio 27 d. aktorė Larisa Kalpokaitė švenčia jubiliejų ir šia proga vasario 3 d., 18.30 val. kviečia į susitikimą Vilniaus mažajame teatre, kur vys romansų ir dainų vakaras „Mūs benamės sielos...“. 

„Mano atliekami romansai – tai lyg atskiros pjesės, pasakojimai, vilties kupinos meilės istorijos,  kurias papasakoju žiūrovui. Čia svarbu mintis. Aš dainuoju ir pasakoju istorijas, o jas pasakodama turi galimybę suvaidinti daug vaidmenų per vieną vakarą“, – savo 60 m. jubiliejinį vakarą pristato L.Kalpokaitė.
Romansas – tai sentimentali, aistrų kupina daina kildinama iš viduramžių Ispanijos, o vėliau paplitusi ir prigijusi Italijoje, Prancūzijoje, Rusijoje. Larisos Kalpokaitės sudarytoje programoje: senoviniai ir šiuolaikiniai rusų romansai, žinomos dainos, kurias kadais atliko Antanas Šabaniauskas, Edita Piaf, Vytautas Kernagis. Vakaro metu skambės ne tik romansai, dainos, bet ir Jurgio Baltrušaičio, Osipo Mandelštamo, Aleksandro Bloko eilės. 
Larisa Kalpokaitė – Rimo Tumino ir Vilniaus mažojo teatro aktorė. Debiutavusi jaunatviška energija tryškusiame spektaklyje „Dvigubas nepastovumas“, Larisa vėliau dalyvavo kuriant legendinį spektaklį „Čia nebus mirties“, laikomą Vilniaus mažojo teatro pradžia, ir, žinoma, „Vyšnių sodą“, kur ji sukūrė du visiškai skirtingus vaidmenis – Varią ir Šarlotę. „Gyvenome apimti euforijos. O nuostabiausia, kad tuo metu labai daug juokėmės. Mums viskas buvo juokinga, viskas gražu, gera...“ – prisimena aktorė. 
 
Larisą galima išvysti daugelyje Vilniaus mažojo teatro spektaklių: „Maskaradas“, „Revizorius“, „Trys seserys“, „Palaukit, kieno čia gyvenimas“. Tiesa, tai nepagrindiniai, tačiau ryškūs, dažnai net ekscentriški vaidmenys, kuriuos aktorė kuria pasitelkdama ugningą temperamentą ir emocinį ekspresyvumą. Ji nepakeičiama tose įvairių spektaklių scenose, kur reikia sodraus, stipraus balso – ryškaus epizodų bruožo. Nepakeičiama ji ir spektaklyje apie emigracijos skaudulius „Bedalis ir labdarys“ (rež. Gabrielė Tuminaitė),  kur sukūrė vieną naujausių savo vaidmenų. Šis spektaklis įtrauktas į Lietuvos šimtmečiui skirtą lietuvių dramaturgų ir režisierių savaitę, kuri vyks Vilniaus mažajame teatre vasario 13-18 dienomis. Šiame spektaklyje L. Kalpokaitė sukūrė išties įspūdingą bedalės emigrantės, kuri kaltinama rankinės vagyste, vaidmenį.
Tačiau vien teatru jos kūrybinė biografija neapsiriboja: aktorė vaidina kine, televizijoje, rengia romansų ir poezijos programas, kuriose jos kūrybinės galios atsiskleidžia visa jėga. Kad ir ko Larisa imtųsi, regis, jai negali nepavykti dėl pavydėtinai pozityvaus ir azartiško nusiteikimo. Jos užkrečiantis juokas, gebėjimas ironiškai pažvelgti į situaciją ir į save pačią visad sukuria puikią kūrybinę atmosferą.   
Artėjantis Larisos Kalpokaitės jubiliejinis vakaras – tai dar vienas renginys iš ciklo „Susitikimai Vilniaus mažajame teatre“, kuris suteikia galimybę žiūrovams artimiau susipažinti su šio teatro kūrėjais. Laukiame Jūsų vasario 3 d., 18.30 val. Vilniaus mažajame teatre. 

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija