TRYS SESERYS

Pagal rusų literatūros klasiko Antono Čechovo pjesę 2005 metais režisieriaus Rimo Tumino sukurtas šedevras nenustoja stebinti savo išmone, teatrališkumu ir karčiu gyvenimo džiaugsmu.

1901 metais parašyta Antono Čechovo pjesė „Trys seserys“ pasakoja apie praeities nuosmukį ir naujojo pasaulio iškilimą, bandymą prie jo pritapti. Trys seserys: Olga, Maša ir Irina, užaugusios Maskvoje, pasakojimo metu gyvena provincijoje ir didmiestį vis prisimena kaip tobulo gyvenimo simbolį, nepasiekiamą, bet verčiantį žmones stiebtis iki savųjų idealų. Trys seserys ir jų brolis Andrejus - puikų išsilavinimą turintys žmonės, kuriems savo žinias ir intelektą perdavė jų velionis tėvas generolas Prozorovas. Šeima vis puoselėja viltis sugrįžti į idealizuojamą Maskvą, tačiau jie jaučia, kaip dabarties viltys tampa iliuzija, dūžtančia svajone, kuri tampa tiesiog praeitimi.

Į klasiką kas kartą naujai žvelgiantis Rimas Tuminas pasirinko savo spektakliu pasakoti ir kalbėti apie vaikystę: „Vaikystė turi savo spindesį ir išlaiko saugumo jausmą. Jautiesi saugus, nes esi apsuptas savų žmonių, artimųjų. Kai šeima ima nykti, nyksta ir saugumas. O mane visuomet žavėjo pradingusieji. Spektakliui „Trys seserys“ buvo iškelta idėja sukurti specialią platformą, sceną tai prarastajai vaikystei ir saugumui. Dažniausiai vaikystė mumyse išlieka nebyli, tačiau labai dažnai, svarbiausiose gyvenimo situacijose ji staiga netikėtai pasirodo, tarsi nušvinta priešais akis.“. Taip režisierius tarsi sujungė praėjusią seserų vaikystę ir suaugusio gyvenimo tikslą, - Maskvą – į vieną abstraktų, kartais vis sužvilgantį brangakmenį.

Režisieriaus Rimo Tumino spektaklyje „Trys seserys“ svarbiausiomis tampa šeimos vertybių bei kultūros nuosmukio temos. Vis dėlto režisierius nesiekė kurti nei graudžios istorijos, nei skųstis dėl praėjusio laiko. Atvirkščiai: spektaklis yra kupinas teatrinės žaismės, jaunatviškumo, gaivos ir įkvėpinančio grožio. Atmosfera yra tiesiog užpildyta užkrečiančiu šventiškumu, kurį kurti padeda Adomo Jacovskio scenografija bei Fausto Latėno muzika. Režisierius šiame spektaklyje su žiūrovais dalinasi savo stebinančia išmone ir vaizduote, paradoksaliais ir netikėtais sceniniais sprendimais, tačiau tuo pat metu, pasak teatro kritikų, jis susumuoja visą iki tol nuveiktą darbą teatre.

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Vardas: Princesė [2018-01-10 20:48:46]
Komentaras: Buvau sužavėta šiuo spektakliu, talentingi aktoriai, puiki vaidyba, gražūs kostiumai, viskas nuostabu.
Vardas: Kristina [2017-12-16 22:23:35]
Komentaras: Man nepatiko,mano vaikinui taip pat. Spektaklis labai labai niūrus,dialogai netikroviški,dažnai atrodė kaip deklamavimas. Iš tikrųjų,sunku buvo suprasti,apie ką spektaklis, kokia pagrindinė jo mintis. Su vaikinu padiskutavome ir pagalvojome,kad turbūt spektaklis apie tai,jog ne viskas susiklosto gyvenime taip,kaip norisi...
Vardas: Jonas [2016-10-21 14:37:08]
Komentaras: Labai patiko spektaklis. Sužavėtas. Elžbieta Latėnaitė nuostabi.
Vardas: Nina [2016-10-08 08:56:30]
Komentaras: Nuostabus spektaklis, žiūriu jį jau trečią kartą ir kas kartą jis man palieka labai gilų įspūdį. Reikia pripažinti, kad aktorių vaidyba puiki, įtikinama, profesionali. A. Čechovo herojai bemaž visoje jo kūryboje yra melancholiški, kiekvienas savaip nelaimingas, turintis didelių siekių, svajonių, tačiau tuo pat metu uždaras ir nedrąsus peržengti savo liūdesio ribas. Nereikia pamiršti laikmečio, kuris atspindimas spektaklyje - tai daug ką paaiškina apie herojų padėtį, gyvenimo būdą, galimybes. Gražus, gilus spektaklis. Ačiū.
Vardas: Vytis [2016-10-06 17:41:40]
Komentaras: Sunkokas, bet stiprus spektaklis. Net nera abejoniu, kad verta pamatyti. Bravo aktoriams, ypac aktorei Valdai Bickutei. Ji sio spektaklio asis ir puikiai tai pateisina.
Vardas: I. [2016-05-25 08:47:57]
Komentaras: Puikus spektaklis.
Vardas: Amelija [2016-02-26 09:20:19]
Komentaras: Labai labai patiko spektaklis, aktoriai ir jų vaidyba nuostabi!!!
Vardas: Ruta [2016-02-12 14:37:45]
Komentaras: Prieštaringas įspūdis. Patiko muzika, įsiminė aktorių J. Bareikio, G. Girdvainio, V. Rumšo, A. Kiškytės, I. Kvietkutės vaidyba ir jų sukurti personažai. Nuvylė pjesės interpretacija ir scenografija. Peršama klišė, kad to meto pasiturintys žmonės buvo isteriški, kvaili, apgailėtini, jų namai - nykūs. Atrodė, kad veikėjai ne dalyvauja A. Čechovo meistriškai sukurtuose veikėjų pokalbiuose, o sako monologus žiūrovams. Isteriška E. Latėnaitės Irina. Nemažai maivymosi, rėkimo, akrobatikos ir cigarečių (1900 m. cigarečių nerūkė, jų nebuvo!). Gaila, kai kurie neranda profesionalesnių priemonių veikėjų džiaugsmui, ilgesiui, liūdesiui, nevilčiai ar sielvartui perteikti.
Vardas: jole [2015-02-25 10:06:04]
Komentaras: paskaičiau komentarus ir nustėrau... prėjo metai, o aš vis dar prisimenu šio teatro aktorius, tiksliau jų vaidybą... ypač Latvėnaitės...
Vardas: Alisa Sako [2015-02-13 15:34:43]
Komentaras: Потрясающе!!!Из многих постановок..это мне близка внутренне..образы трех сестер,подборка актрис!!!Их игра!Маша..я могла любоваться просто..ее игрой)))!!Монолог мужа...трагедия его любви к ней..Ирина,Ольга...в каждой из них видела цельный образ Женщины!!!Музыка...в общем я получила массу эмоций!!...Успеха желаю..и Спасибо!Кто...не прочувствовал..просто не жил..не имел опыта всей этой драммы..трагедии..
1 2 Pirmyn

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija