PREMJERA | MANNO LAIMĖ

Renginio datos
2018-09-15 18:30
2018-09-22 18:30
2018-10-05 18:30

Naujausia Vilniaus mažojo teatro premjera – spektaklis „Manno laimė“ – sukurtas pagal ankstyvąsias garsaus vokiečių rašytojo, Nobelio literatūros premijos laureato Thomo Manno noveles. Novelės „Valia būti laimingam“, „Nusivylimas“ ir „Kerštas. Novelistinė studija“ – tai elegantiški ir subtilūs gyvenimo etiudai, o sykiu – ir iškalbingos parabolės apie prieštaringą žmogaus prigimtį, jausmų ir valios, natūros ir dvasios sankirtas. Thomas Mannas lakoniškai ir tiksliai atskleidžia gyvenimiškų situacijų ir žmonių santykių paradoksalumą, dėstydamas originalias savo sampratas apie laimę, meilę ir mirtį. Ar įmanoma tapti laimingam vien valios pastangomis? Ar galima dvasią atsieti nuo kūniškų troškimų? Ar nusivylimas nėra svarbiausioji susidūrimo su gyvenimu pasekmė? 
Į šiuos klausimus kurdama spektaklį atsakymų ir ieškojo režisierė Gulnaz Balpeisova, kuriai atspirties tašku tapo Thomo Manno frazė „Kuo įdėmiau įsižiūri į mirtį, tuo aiškiau suvoki gyvenimą“. „Be mirties nebūtų ir gyvenimo, mes jo taip nebrangintume“, – sako režisierė. – „Mirtis – tai amžinybė. O kas yra laimė? Trumpos akimirkos, suteikiančios jėgų gyventi. Tik suvokdamas gali jas pratęsti ir taip bent mirksniui padaryti gyvenimą geresnį. Kad ir kokia mums atrodytų atgrasi mintis apie mirtį, ji moko mus gyvenimo. Spektakliu norisi suprasti šalia esančių žmonių vertingumą. Žmonių, kurie įžiebia mumyse laimės kibirkštį. Mylimųjų, kuriuos sutinkame ir prarandame. Kai kas tai ir vadina gyvenimu, o kai kas – mažytėmis mirtimis. Mes kalbame ne apie fizinę mirtį, o tiesiog apie pabaigą.“

 

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Vardas: Kamilė [2018-05-17 16:06:50]
Komentaras: Ypatingas spektaklis, šiurpuliukai ėjo per kūną. Aktoriai nuostabūs, viskas taip tikra. Laukiu kito sezono, kada galėsiu vėl atakuoti Mažojo teatro spektaklius. Ačiū už nuoširdumą ir šilumą.
Vardas: Dainius [2018-05-03 23:03:40]
Komentaras: Superinis spektaklis, visu aktoriu vaidyba -auksta klase, profai.

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija