FREKEN JULIJA

Vyras ir moteris – dvi stichijos. Kokios tai būtybės? Kodėl jie taip skiriasi vienas nuo kito, ar jie iš tikrųjų tokie skirtingi? Kokia tų skirtumų priežastis ir dvasinė prigimtis?

Jie negali suprasti vienas kito. Jie lyg ir pažįsta vienas kitą, bet tik išoriškai. Tik remdamiesi patyrimu, visuomenės nuostatomis, atjauta, meile galime kontaktuoti vienas su kitu. Bet suprasti neįmanoma. Kad suprastume, reikalinga panaši prigimtis. Du egoistai susiduria tarpusavyje aiškindamiesi, kuris stipresnis, svarbesnis, valdingesnis ir taip toliau. Bet tas troškimas pažinti ir veda mus vienas kito link. Troškimas pažinti ir įrodyti savo lyties pranašumą sukelia geismą. Nors „Freken Julija“ – pjesė apie vyro ir moters prigimtį – parašyta 1888 metais, jos aktualumas nė kiek neišblėsęs, gal net priešingai. „Freken Julija“ dažnai statoma visame pasaulyje, sutraukia pilnas sales žiūrovų.

„Man strindbergiškasis natūralizmas yra savitas žmogaus suvokimas. „Freken Julijoje“ Strindbergas apnuogina dviejų žmonių – vyro ir moters – paslėptas dvasios gelmes. Priimta manyti, kad vyras ir moteris – dvi skirtingos stichijos – susiliedamos gali suformuoti visumą. Bet ar tikrai? Kai moteris vilioja vyrą, ji pasitelkia daugybę kaukių, o vyras, siekdamas įminti jos paslaptį, tas kaukes stengiasi nuplėšti. Kas slypi po tomis moters kaukėmis, mes ir stengiamės išsiaiškinti“, – savo kūrybinį sumanymą atskleidžia A. Areima.

Užsakykite bilietus dabar - bilietai.lt

Komentarai

Vardas: oi [2015-01-23 11:30:37]
Komentaras: maciau ne spektakli o filma, kur vaidino Collin Farrel..vaidyba aisku fantastiska...bet scenarijus tai tikrai visiskai nieko gero. a'lia angliska veronika. daug draskymosi, nervnimosi ir bereikalingu kazkokiu emociju tarp pagrindiniu personazu. nepatiko. i spektakli neiciau.
Vardas: Egle [2014-02-02 09:54:42]
Komentaras: Atrodė, kad p. Valda Bičkutė šiek tiek persistengia vaidindama.
Be to, spektaklyje pritrūko "vyriškumo" ir "moteriškumo" prigimčių analizės, kaip buvo rašyta režisieriaus. Tiesiog du morališkai ir emociškai sudarkyti žmonės, vienas bet kokia kaina nori meilės, o kitas - pinigų. Nors galbūt tai ir yra skirtumas tarp moters ir vyro, kurį norėjo parodyti A. Strindberg'as ir A. Areima.
Vardas: cigone [2013-12-10 18:51:28]
Komentaras: Labai silpnas spektaklis, labai vulgarus ir tiesmukiskas, net pasakyciau tuscias. Aprasymas sudomino, bet realiai buvo gaila praleisto laiko. Valdos Bickutes pasirodyma sunku pavadinti vaidyba - tai tiesiog draskymasis ir klykavimas scenoje. Labai silpna vaidyba. Agne Sataite ir Mantas Vaitiekunas vaidino neblogai.
Vardas: Dalius.M [2013-12-06 21:44:47]
Komentaras: Laba riu uzsakyti viena bilieta i guzes 7 diena 18,30 FREKEN JULIJA
27 IU
Vardas: Virginija [2012-11-30 14:12:09]
Komentaras: O man labai patiko, puikiai isreikstos nuoatikos, ikus aktoriai, tikrai verta paziureti!!!
Vardas: . [2012-11-10 09:37:54]
Komentaras: silpnas. aktoriams priekaištų nėra, bet spektaklis... nei šis nei tas. dar viena Veronikos interpretacija, ir nieko jis neatskleidžia, kaip, kad rašo režisierius

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija