ŠVELNUMAS

Abi Morgan labai greitai tapo viena populiariausių savo kartos britų dramaturgų. Jos pjesėms, laimėjusioms prestižinių teatro apdovanojimų, būdingas itin savitas subtilus pasakojimo būdas, kuriam didelę įtaką padarė kino kalba, o pagrindinė jų tema – trapūs žmonių santykiai šiuolaikiniame neapibrėžtų vertybių pasaulyje.

Ramunė Kudzmanaitė: Dažnai atrodo, kad tai, kas vyksta dabar, ką turi dabar, nėra tikrasis gyvenimas. O kai gausi darbą, išvažiuosi kur nors arba pamilsi... tada viskas prasidės. Gražus pjesės skatinimas branginti kiekvieną akimirką, kiekvieną žmogų. Svarbūs dalykai vyksta ir nuobodžiuose gyvenimuose, ir rutinoje galima rasti grožio. Graži ir atsakomybės už kitą, už kiekvieną žodį ir veiksmą tema. Yra “Švelnume” ir kažkas “kunderiško” – kad ir “nepakeliamos būties lengvybės” jausmas.

Morgan savaip tyrinėja trijų moterų ir keturių vyrų santykius, kurie buvo, galėjo ar gali būti artimi, tačiau dėl kažkokio atsitiktinumo, visiško menkniekio tokie netapo.

7 meno dienos

Antrajame veiksme įeina Gedimino Girdvainio Marvinas. Štai meistro darbas. Visiškas išorinis ir vidinis persikūnijimas. Artistas vaidina šiuolaikinį mažajį žmogų. Pradedi suprasti, kas yra tikra žmogaus drama - ne tik Marvino, bet ir kitų, greta vaidinamų.

Lietuvos rytas

Komentarai

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija