ATSITIKTINIS ŽMOGUS

SPEKTAKLIO PRISTATYMAS

Spektaklio „Atsitiktinis žmogus" veiksmas vyksta traukinio kupe. Du atsitiktiniai keleiviai vyksta iš Paryžiaus į Frankfurtą. Spektaklis sudaro dviejų personažų vidiniai monologai, kuriais vyras ir moteris atskleidžia savo mintis publikai, tačiau ne vienas kitam.

Jis yra žymus rašytojas, ponas Parskis. Moteris, vardu Marta, puikiai susipažinusi su jo kūryba ir šiuo metu savo rankinėje turi jo naujausią knygą, pavadinimu „Atsitiktinis žmogus". Marta dvejoja, ar išsiimti knygą ir išsiduoti, kad jį atpažino.

Martos ir pono Parskio vieninteliame dialoge žymusis rašytojas koketiškai kvestionuoja savo kūrinį, tačiau atsitiktinė moteris patvirtina jo vertę.

Komunikacijos keblumas taip pat yra spektaklio tema, su kuria dramaturgė puikiai susidoroja.

Yasmina Reza - Europos teatro žvaigždė, šiuo metu gyvenanti Paryžiuje. Jos pjesių pastatymų geografija išplitusi nuo Berlyno iki Buenos Airių. Ši kūrėja nepasižymi produktyvumu, bet pastaruoju dešimtmečiu jos pjesės pelnė daugumą iškiliausių teatro apdovanojimų Europoje ir JAV. Ji pati savo kūrybą apibūdina kaip tam tikrą tragedijos ir komedijos sintezę, taip siekdama apibrėžti visiškai naują, šiuolaikinės visuomentės iššūkius atspindintį žanrą. „Mano pjeses dažnai vadina komedijomis, žiūrovai daug juokiasi, bet aš manau, kad tai tragedijos. Tai yra juokingos tragedijos, bet vis tik - tragedijos. Gal tai naujas žanras." (Y. Reza)

"Reza dramaturgija - tai lengvas intelektualus teatras. Ji į teatrą sugrąžino ištisą kartą žmonių,  kuriems rimtos dramos atrodė per ilgos ir dažnai nuobodžios, o lengvos komedijos - per banalios, kad užimtų jų brangų laiką", - rašė The Spectator apžvalgininkas.

Spektaklis „Atsitiktinis žmogus“, kuriame virtuoziškai vaidina Kauno dramos teatro aktorė Goda Piktytė ir Vilniaus mažojo teatro aktorius Arvydas Dapšys, 2010 metais tapo Lietuvos kamerinių spektaklių festivalio Panevėžyje nugalėtoju.

 

 

Komentarai

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija