KAS TAS GRUFAS?

– (...) O kas gi tas grufas? Kalbi keistai.
– Grufas – tai grufas. Nejaugi nesupratai!
 
„Kas tas Grufas?“ - vienos dalies spektaklis vaikams nuo 2 iki 7 metų pagal anglų rašytojos Julia Donaldson ir iliustratoriaus Axel Scheffler knygą „Grufas“. Parašyta 1999 m., tais pačiais metais apdovanota aukso medaliu Nestle Smarties Book Prize kategorijoje – knygos vaikams nuo 0 iki 5 metų. Iki šiol išleista 3,5 miliojono egzempliorių tiražu, išversta į 31 kalbą.

„Jo iltys baisios, baisūs nagai. Nasrai ir dantys – menki juokai“, - taip apibūdina paslaptingąjį padarą knygos autoriai. Režisierius Antanas Gluskinas sako, kad sunku atsiriboti nuo labai išraiškingo dailininko Schefflerio sukurto Grufo paveikslo. Svarbiausioji jo ir aktorių užduotis – rasti adekvačią sceninę išraišką, perteikti siaubūnišką atmosferą. To spektaklio kūrėjai siekia pasitelkdami ne kostiumus ar kaukes, bet aktorių improvizaciją. Siaubūną Grufą Vilniaus mažojo teatro spektaklyje kuria aktoriai Mantas Vaitiekūnas ir Mindaugas Capas. Drąsuolį Peliuką, kuris išeina į pavojų kupiną mišką ir galų gale verčia sprukti net patį Grufą, vaidina Jokūbas Bareikis, o Lapę, Pelėdą ir Gyvatę – Gintarė Latvėnaitė.

Antanas Gluskinas – vienas iš nedaugelio lietuvių teatro režisierių, kuriantis tik vaikams. Puoselėjantis aktualaus ir šiuolaikiško teatro vaikams viziją režisierius sako nesiekiantis žūtbūtinai linksminti žiūrovų. Jam svarbiausia – aiškiai, bet kartu nedidaktiškai perteikti mintį. „Kas tas Grufas?“ yra spektaklis patiems mažiausiems apie kovą už vietą po saulę, vietą gyvenime. Viliuosi, kad mūsų darbas padės vaikams įveikti pasikeitimų baimę“, - teigia A. Gluskinas.
 

Komentarai

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija