Aktorė Elžbieta Latėnaitė ir scenografė Goda Palekaitė nominuotos Auksiniam scenos kryžiui

Jau paskelbti „Auksinių scenos kryžių“ nominantai, tarp kurių Vilniaus mažojo teatro aktorė Elžbieta Latėnaitė, sukūrusi įstabų Anglijos karalienės Elžbietos I vaidmenį spektaklyje „Marija Stiuart“ (rež. A.Areima) ir Goda Palekaitė, sukūrusi scenografiją spektakliui „Europiečiai“ (rež.P.Ignatavičius) .

„Esu laiminga ir priimu šią nominaciją kaip įvertinimą ne tik man, bet ir visam "Marijos Stiuart" spektakliui ir mylimam kursiokui režisieriui Artūrui Areimai. Taip pat džiugina, kad kito kursioko Pauliaus Ignatavičiaus spektaklio "Europiečiai", kuriame vaidinu, scenografija nominuota, bravo Godai Palėkaitei“, - sako Elžbieta Latėnaitė nominuota pagrindinio dramos aktorės vaidmens nominacijoje  ir kviečia į  „Mariją Stiuart“, kurią rodysime  kovo 25 dieną. 
 
 „Džiugiai jaučiuosi!  Labai smagu kai tavo darbai lieka pastebėti kritikų ir tuo gauna progą būti pastebėti visuomenės. Ir jau labai laukiu Klaipėdos - kad bus tokia puiki proga nuvažiuoti prie jūros, seniai nebuvau!, - sako gerosios naujienos sulaukusi Goda Palekaitė, nominuota Auksiniam scenos kryžiui už scenografiją spektakliui „Europiečiai“. Savo darbais G.Palekaitė bando kalbėti apie visą Europą persmelkiančias įtampas – apie tai, apie ką ir Lietuvoje kalbėti jau dabar būtina. „Dėl drastiškai besikeičiančios Europos demografijos Lietuva jau netrukus nebegalės būti ta šalta užsidariusi homogeniška šalis, kokią čia daug kas nori matyti. Tuo tarpu, jauniems, tarptautinės patirties turintiems kūrėjams yra nusikaltimas tylėti apie tai, kas problematiška ir aktualu“.  
Spektaklį  „Europiečiai“ galima pamatyti  kovo 10 ir 30 dienomis, o su geriausiųjų  2016 m. teatro kūrėjų vardais galima susipažinti čia:  http://lrkm.lrv.lt/lt/naujienos/skelbiami-2016-uju-metu-auksiniu-scenos-kryziu-nominantai-premijoms-gauti
 
Bravo Elžbietai ir Godai! 

 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija