Aktorė Elžbieta Latėnaitė nominuota Auksiniu scenos kryžiumi už vaidmenį spektaklyje „Marija Stiuart“

Tarp šių metų „Auksinių scenos kryžių“ nominantų –  Vilniaus mažojo teatro aktorė Elžbieta Latėnaitė, sukūrusi įstabų Anglijos karalienės Elžbietos I vaidmenį spektaklyje „Marija Stiuart“ (rež. A.Areima).  „Esu laiminga ir priimu tai kaip įvertinimą ne tik man, bet ir visam "Marijos Stiuart" spektakliui ir mylimam kursiokui režisieriui Artūrui Areimai. Taip pat džiugina, kad kito kursioko Pauliaus Ignatavičiaus spektaklio "Europiečiai", kuriame vaidinu, scenografija nominuota, bravo Godai Palekaitei“, –  sako Elžbieta Latėnaitė nominuota pagrindinio dramos aktorės vaidmens kategorijoje. 

Elžbietai Latėnaitei apdovanojimai niekada nebuvo nei tikslas, nei siekiamybė. „Jie tarsi vyšnaitė ant mano profesijos torto. Stengiuosi neturėti lūkesčių. Esu gyvenime nusivylusi, kai jų turėjau. Manau, kad tik meilė ir geranoriškumas padeda žmogui eiti pirmyn, o kritika ar pyktis kuria kliūtis ir slegia. Todėl esu labai dėkinga už kiekvieną apdovanojimą, už kiekvienus aplodismentus, gerą žodį ar palaikymą“.
 
Ryškiausi aktorės pastarųjų metų vaidmenys Vilniaus mažajame teatre: Danaidė spektaklyje „Europiečiai“ (rež. Paulius Ignatavičius),  Anglijos karalienė Elžbieta – spektaklyje „Marija Stiuart“ (rež. A. Areima). Itin įsimintinas  talentingosios Elžbietos Latėnaitės vaidmuo  spektaklyje „Bedalis ir labdarys“ (rež. Gabrielė Tuminaitė), kuriame aktorė atskleidžia  savo muzikinius gebėjimus, lavintus  M. K. Čiurlionio Menų gimnazijoje bei dainavimo pamokose pas doc. Sigutę Stonytę. 
 
Elžbieta Latėnaitė yra dalyvavusi įvairiuose tarptautiniuose teatrų festivaliuose Europoje, Rusijoje, Pietų Amerikoje,  Azijoje. Tarptautiniame teatrų festivalyje „Kontakt“ (Lenkija)  Ji taip pat  yra pelniusi  geriausios jaunos atlikėjos apdovanojimą už Irinos vaidmenį Vilniaus mažojo teatro spektaklyje A. Čechovo „Trys seserys“, režisierius R. Tuminas (2006). Jos apdovanojimų kraityje ir   itin reikšmingas Lietuvos kino apdovanojimas “Sidabrinė gervė“. Elžbieta Latėnaitė ankščiau buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui už  Ifigenijos vaidmenį spektaklyje „Mano tėvas – Agamemnonas“ (2014 m.) geriausios aktorės kategorijoje ir  už Irinos vaidmenį spektaklyje „Trys seserys“  debiuto – jaunojo menininko kategorijoje (2006).
 
Elžbieta Latėnaitė yra iš tų jaunų aktorių, kuriame dera išmintis, intelektas, emocionalumas ir talentas. Tai – unikalus derinys. Tai – asmenybė, kuri žavi savo visuomenine  veikla, įkvepia gyventi sveikai, įkvepia veikti.  
 
Šios aktorės sukurtą Elžbietos vaidmenį spektaklyje „Marija Stiuart“, kurį pastebėjo ir įvertino teatro kritikai, galima pamatyti  gegužės 4 dieną Vilniaus mažajame teatre.
 
 
 
 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija