„Dostojevskis vaikams“ – tiems, kas spektaklio laukia labiausiai

Metų pradžia – pats tinkamiausias laikas pradėti gerus darbus. Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Dostojevskis vaikams“ kūrybinės grupės misija – su profesionaliu menu supažindinti ir aplankyti Lietuvos vaikų sanatorijose ir globos namuose gyvenančius vaikus ir jaunimą. Šią teatro idėją palaiko ir finansuoja Kultūros taryba.

Vasario mėnesio pradžioje spektaklio režisierius Paulius Ignatavičius ir aktoriai Agnė Šataitė, Virginija Kuklytė ir Tadas Gryn lankėsi Palangos vaikų reabilitacijos centre „Palangos gintaras“ ir  Kačerginės vaikų sanatorijoje „Žibutė“. Pagal rusų rašytojo Fiordo Dostojevskio romanus sukurtas spektaklis „Dostojevskis vaikams” – paprastai ir įtaigiai kalba apie draugystę, meilę artimui, šeimą,  garbę ir orumą. „Menas, ateinantis spektaklio pavidalu, atneša į visų širdis šilumos pliūpsnį, skatina pamiršti blogas emocijas bei įsijausti į tai kas rodoma, o atviro teatro principas, kai spektaklio metu, visai šalia aktorių, sėdi ir patys žiūrovai, priverčia tik dar stipriau išgyventi pateikiamą emociją. Menas gydo, o teatras skatina dvasinės sveikatos stiprinimą. Tokio pobūdžio projektai, kurie neretai gydo sielos žaizdas, padeda pažinti savo jausmus bei potyrius, atneša didžiulę naudą kiekvienos asmenybės dvasiniam tobulėjimui“ – įspūdžiais dalinosi Palangos vaikų reabilitacijos centro atstovai. 

Pasibaigus spektakliams vaikai bendravo su aktoriais, domėjosi repeticijų procesu, skaičiavo kiekvieno iš aktorių suvaidintus personažus, veržėsi fotografuotis. „Po pirmųjų išvykų buvo galimybė pasikalbėti jaunaisiais žiūrovais. Jie buvo nustebę, kad aktoriai jų akyse persikūnydavo akimirksniu. Tai reta galimybė su šiais vaikais užmegzti diskusiją. Gatvėje juk neužkalbintume vieni kitų, o juolab tokiomis temomis. Turime būti ne tik socialiai, bet ir kūrybiškai atsakingi už vaikus. Ir jeigu jie neturi galimybės atvykti pas mus, mes turime vykti pas juos." –  apie projekto idėją pasakojo spektaklyje vaidinanti aktorė Virginija Kuklytė.

Artimiausiu metu, vasario 19 d., spektaklis „Dostojevskis vaikams“ bus rodomas Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre. O spektaklio kelionės po Lietuvos vaikų sanatorijas ir globos namus tęsis visus metus. 

 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija