EUROPIEČIAI kviečia į diskusija | Ar teatras atviras pabėgėliams?

Vilniaus mažojo teatro spektaklio „Europiečiai” kūrybinė komanda kviečia į susitikimą / diskusiją tema, kuri atspindi vieną iš šiandieninės Europos skaudulių – pabėgėlių krizę. Susitikime kalbėsime apie politinių aktualijų atspindį mene, iššūkius ir galimybes su kuriomis susiduria šį rizikingą kelią pasirinkę kūrėjai. Kelsime klausimus, ar visuomenei įdomus politinis, kasdienybės realijoms neabejingas  teatras.

Vasario 4 d. 16 val. knygyne VAGA (prekybos centre OZAS, Ozo g. 18) susitikime dalyvaus spektaklio „Europiečiai” režisierius Paulius Ignatavičius, scenografė ir kostiumų dailininkė Goda Palekaitė, aktorė Elžbieta Latėnaitė ir Egdūnas Račius, VDU Regionistikos katedros profesorius, islamo tyrinėtojas, religijotyrininkas. Diskusiją moderuoja teatrologė Goda Dapšytė.

„Pabėgėlių iš Afrikos ir artimųjų rytų krizė atveria Europos žaizdas. Ji kaip lakmuso popierėlis parodo kiek mumyse yra rasizmo, nacionalizmo, neapykantos kitam, ksenofobijos ir galų gale baimės ir neužtikrintumo esama padėtimi. Darbas su šiuo spektakliu privertė mane pervertinti savo vertybes, padėjo bent truputį suprasti kas aš iš tiesų esu. Kiek aš galiu eiti kartu su minia ir kur prasideda mano paties vertybės, ar aš pasiruošęs jas ginti esant pavojui?” – klausia režisierius P.Ignatavičius.

Kalbėdami apie kitų išgyvenamas situacijas, pasitikrinkime savo ribas, savo jautrumą – ar priimčiau, ar priglobčiau kitokį, labai kitokį.

 

 

Renginys nemokamas

 

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija