Premjera „Dvasiniai reikalai“ ir ką skyrybos gali išsprogdinti žmoguje?

 „Jokia įprastinė nelaimės forma:  nei liga, nei ekonominis nuosmukis ar tarnybinė nesėkmė, pasąmonėj nepalieka tokio baisaus ir gilaus rando kaip skyrybos. Jos tiesiogiai paliečia įvairiausių baimų  ištakas ir jas pažadina. Jos vienu smūgiu įsminga taip giliai, kad gilesnės žaizdos gyvenime jau niekas padaryti negali“. Ši vokiečių scenaristo Boto Štrauso mintis itin taikliai apibūdina ilgai brandintą įvykį Vilniaus mažajame teatre  – Kirilo Glušajevo premjerą „Dvasiniai reikalai“ pagal Ingmarą Bergmaną, kurio proza Vilniaus mažajame teatre statoma pirmą kartą ir labai ypatingu metu – artėjant jo šimtosioms gimimo metinėms.  

Aktorė Gintarė Latvėnaitė Vilniaus mažajame teatre yra sukūrusi įsimintinus vaidmenis spektakliuose „Mistras“ (Auksinis scenos kryžius), „Madagaskaras“, „Trys seserys“,  „Motina“, „Bedalis ir labdarys“, „Europiečiai“. Ji taip pat yra muzikinio spektaklio „Mano batai buvo du“ idėjos autorė ir režisierė. Šį kartą Gintarė Latvėnaitė  debiutuoja kaip monospektaklio aktorė: „Pirmą kartą scenoje esu visiškai viena.“

Naujausiame spektaklyje „Dvasiniai reikalai“ tiek pagrindinė herojė Viktorija Egerman, tiek pagrindinį vaidmenį kurianti aktorė Gintarė Latvėnaitė žengia  į amžiaus vidurio krizės lauką,  kuriame pradeda kilti klausimai: kas aš esu, ką aš darau, ar aš esu čia, gal jau laikas man pradėti daryti tai, ką noriu?  Kokie MANO norai iš tikrųjų?   Tai  klausimai, kurie aktualūs ne tik moterims. Šiame spektaklyje vyrams gali būti įdomu pažinti moterį, o pažinus moterį pažinti save.

Pasak režisieriaus, tiek pati spektaklio herojė, tiek pagrindinį vaidmenį kurianti aktorė naujai įvertina nueitą kelią, pergalvoja ir perkainoja vertybes. „Jei dauguma esame girdėję apie vyrų amžiaus vidurio krizę, tai apie moterų amžiaus vidurio krizę kalbama mažai. Šiandiena diktuoja grožio, užimtumo, profesionalaus vaikų auginimo, karjeros darymo kultą – moterims daug reikalavimų ir retas kuris paklausia:  kas stovi už tų  gerai atliekamų socialinių vaidmenų? Kas toji moteris  kaip asmenybė?  Spektaklis „Dvasiniai reikalai“ bus įdomus žmonėms, kurie smalsūs, atidūs sau ir artimiesiems, pasiilgę susitikimo scenoje su AKTORE. MOTERIMI, PANAŠIA Į SAVE.  Tiems, kurie nėra praradę gebėjimo klausyti, išgirsti, skirti savo dėmesį.  Tiems, kurie  žino, ką reiškia pabūti KARTU.“

Pagrindinės režisieriaus Kirilo  Glušajevo spektaklių veikėjos yra neeilinės moterys. Naujausiu spektakliu jis lieka ištikimas MOTERS charakterio išskirtinumo ir paslaptingumo temai („Motina“, „Terapijos“)  ir trilogiją moters tema vainikuoja  spektakliu  „Dvasiniai reikalai“.  

Kviečiame į premjerą – 2017m. spalio 20, 21 dienomis Vilniaus mažajame teatre. 

Spektaklio „Dvasiniai reikalai“ premjera jau spalio 20, 21 d. Vilniaus mažajame teatre.
 
Nuotraukos autorius Andrej Vasilenko

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija