Žinomi aktoriai kultūros nakties metu skaitė Žemaitės apsakymą „Marti“

Birželio 15 d. Vilniuje tradiciškai vykstant renginiui „Kultūros naktis“, Vilniaus mažajame teatre buvo skaitomas Žemaitės apsakymas „Marti“. Skaitymuose dalyvavo aktoriai: Eglė Gabrėnaitė, Gediminas Girdvainis, Tomas Kliukas, Indrė Patkauskaitė, Inga Burneikaitė, Tomas Stirna, Daumantas Ciunis, Vilija Ramanauskaitė ir Jūratė Brogaitė.

Ypatingai džiaugiamės sulaukę gimnazistų dėmesio, kurie su lietuvių klasikės kūryba susipažįsta dar mokyklos suole. „Marti“ dabartiniame lietuviško teatro kontekste nuskambėjo aktualiai ir šiuolaikiškai. „Kultūros nakties“ metu renginys pritraukė tiek klasikinės literatūros mylėtojus, tiek jaunąją kartą.„Skaitymai – gyvas žanras. Čia nėra kostiumų, muzikos, tai pirminiai asociatyvūs įkvėpimai, kurie leidžia žiūrovui geriau pažinti teatrą, suteikia galimybę dalyvauti spektaklio gimimo procese. Tai lyg teatrinės virtuvės atvėrimas publikai, o mūsų užduotis  – sužavėti žiūrovą, pakerėti temomis“, – sako skaitymų režisierė Gabrielė Tuminaitė.

Skaitymo, kuris rudenį taps visaverčiu spektakliu, kūrėjai atskleidė naują žvilgsnį į stereotipinėmis interpretacijomis apaugusį kūrinį ir jo personažus – Katrę, jos tėvą, Vingių Joną ir kitus. Ar tikrai šiuolaikinis moterų emancipaciją ir lygias galimybes šlovinantis pasaulis stipriai pasikeitė nuo Žemaitės aprašytojo? Laukiame premjeros!

VMT informacija ir nuotraukos

Mus remia:

Balto print Libravitalis Kultūros taryba Lietuvos respublikos kultūros ministerija