Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Aktorė Indrė Patkauskaitė: „Gavau patį didžiausią apdovanojimą, kokį išvis įmanoma gauti“

2019 m. kovo 28 d.

Informacija

Rodės, kad kovo 27d.  visas Vilnius susirinko į Vilniaus mažąjį. Susirinko švęsti. Jaukų ir šventišką teatro dienos vakarą, po žaismingai suvaidinto spektaklio „Fantazijus“, visų žiūrovų, teatro draugų, scenos legendų ir kolegų akivaizdoje aktorei Indrei Patkauskaitei įteikta skulptoriaus Dariaus Bražiūno „Laisvės“ statulėlė. Apdovanojimą įteikė režisierė Gabrielė Tuminaitė, sakydama, jog Indrė Patkauskaitė yra tas teatro žmogus, kuris be gailesčio atiduoda save, žmogus, kuriuo visi žavisi. Žmogus, kuris yra ištikimas ir patikimas. „Išaušo proga nebesikuklinti, o padėkoti Tau viešai“, – sakė režisierė dėkodama aktorei už išskirtinį metų darbą – Katrės vaidmenį spektaklyje „Marti“.

Šventinį vakarą sveikinimo kalbą tarė ir teatrologė Audronė Girdzijauskaitė. Pasak jos, Lietuvos teatras pusė savo išgyvento amžiaus buvo ant tokios aukštos bangos, kad mus pažino pasaulis. Tai yra stebuklas. „Aš nežinau, kitos tokios šalies, kurioj tai būtų nutikę, dėlto mūsų teatrą reikia mylėti ir gerbti, nors ne visada jam sekasi. Šiuo metu yra atoslūgis, bet tai nereiškia mirties. Nes būna atskirų sėkmių, o sėkmės labai svarbu. Galbūt iš tų sėkmių ateity bus nuaustas naujas teatro kilimas, kuris bus vėl toks reiškinys, kokio visi laukia: ir pats teatras, ir žiūrovai. Šiemet Vilniaus mažajame švenčiama teatro diena ir tai yra ko gero vienintelis teatras Lietuvoje, kuris šiandien švenčia. Aš džiaugiuosi, kad patekau į šventę ir visiems ateity linkiu kuo daugiau švenčių. O šiemet reikšmingas spektaklis Vilniaus mažajame buvo Žemaitės „Marti“, – sveikinimo kalboje teatro bendruomenei sakė Audronė Girdzijauskaitė.

Rankose laikydama „Laisvės“ statulėlę, kurią specialiai teatro dienai sukūrė skulptorius Darius Bražiūnas, aktorė Indrė Patkauskaitė buvo atvira: „Jaučiuosi, kad gavau patį didžiausią apdovanojimą, kokį išvis įmanoma gauti. Nes aš jaučiu, kiek yra šiame apdovanojime meilės, kiek yra pagarbos, šilumos, palaikymo ir dėmesio. Ypač noriu padėkoti Tau, Gabriele. Nes tik Tavo dėka gimė šis vaidmuo, apie kurį dabar yra kalbama. Nes man atrodo, kad gražiausias dalykas, kurį režisierius gali duoti aktoriui repeticijų metu, tai nurodyti kryptį, suteikti kūrybinę laisvę ta kryptimi einant ir pasitikėti. Kai režisierius pasitiki aktoriumi, jis nueis į tą tikslą, kurio režisierius nori. Visa tai aš patyriau, todėl eiti kūrybos keliu buvo gera ir lengva“, – dėkodama režisierei Gabrielei Tuminaitei sakė Indrė Patkauskaitė.

Indrė apdovanota už naujausią vaidmenį spektaklyje „Marti“ (režisierė G.Tuminaitė). Anksteni jos žinomi vaidmenys: „Varia A. Čechovo „Vyšnių sode“, Jaunoji F. G. Lorcos „Kruvinose vestuvėse“, Dovydienė Vaižganto „Dėdėse ir dėdieniese“, Podsekalnikova N. Erdmano „Savižudyje“, Liudmila M. Gorkio „Motinoje“, Marija Stiuart F. von Schillerio „Marijoje Stiuart“, Salė M.Ivaškevičiaus „Madagaskare“, Gitela Moska W. Gibsono „Dviese sūpuoklėse“ ir kiti.

„Indrė Patkauskaitė – scenine individualybe apdovanota aktorė. Jos vaidinamos moterys – degančių akių, skvarbaus žvilgsnio, ugningo temperamento, bet kartu trapios, pažeidžiamos, išdidžios, bet gebančios aukotis. Kartais – šiurkščios, tiesmukos, bet viduje slepiančios švelnumo ilgesį. Aktorę Indrę Patkauskaitę iš kitų išskiria ir požiūris į profesiją, kuklumas, atsidavimas teatrui ir tarnystė jam“, – teatrologė Ramunė Balevičiūtė.

„Išmintis ir dėmesys, nuoširdumas ir valia – savybės, būtinos aktoriui, kūrėjui. Nepasitikėkite įkvėpimu. Susikaupkite ties išsakytomis savybėmis, kurios atveria kelius į Laisvę. Pasveikinkime tuos, kurie eina šiuo keliu. Privalome įžvelgti žmoguje tai, kas kilnu, aukšta ir šviesu, nepamiršdami savęs. Tai darykime! Patys įvertinkime save, kitą pamatuodami garbe ir Meile. Palaiminkime savo ir kito darbus“, – sveikindamas Indrę Patkauskaitę ir visą Vilniaus mažojo teatro bendruomenę su Teatro diena, sakė teatro įkūrėjas ir meno vadovas Rimas Tuminas sveikinimo laiške.

Autorė:

Rūta Jakimauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .