Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Kinijoje – Rimo Tumino spektaklio „Faustas“ premjera

2019 m. gruodžio 8 d.

Informacija

Gruodžio 6-8 d. Nandžingo „Poly“ teatre įvyko režisieriaus Rimo Tumino spektaklio pagal W. Goethe´s „Faustą“ pasaulinė premjera. Ją architektės Zahos Hadid projektuotame teatre žiūrėjo daugiau kaip 1000 žiūrovų.

Režisierius liko ištikimas savo teatro estetikai, neperkrautai scenai, veiksmo ar žodžio jėgą sustiprinančiai muzikai, kaip ir ilgamečiams bendražygiams. Pagrindinis scenografijos akcentas – didžiulis juodas kubas, simboliškai vaizduojantis Fausto biblioteką ir žmonijos išminties saugyklą, dangų ir pragarą, pasaulio veidrodį ir juodąją skylę. Jį sukūrė scenografas Adomas Jacovskis. Scenografiją papildė kompozitoriaus Fausto Latėno muzika. Vienur ji – šviesi ir jausminga, linksma ir žaisminga, kitur – ūmi ar žudanti.

Nuo pat repeticijų pradžios su kinų aktoriais dirbo R. Tumino duktė, režisierė Gabrielė Tuminaitė, vėliau komandą papildė kostiumų dailininkė Olga Filatova Kontrimienė ir jos asistentė Jekaterina Gigorjeva, choreografė Vesta Grabštaitė, muzikinės dalies instruktorius Tadas Šumskas, šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas ir jo asistentas Povilas Laurinaitis, vertėjas ir režisieriaus asistentas Vytis Silius.

Kinijos teatralams ir žiūrovams R. Tumino vardas gerai žinomas. Daugelis jų matė ankstesnius režisieriaus spektaklius: „Maskaradą“, „Madagaskarą“, „Tris seseris“ ar Maskvos Vachtangovo teatre pastatytą „Eugenijų Oneginą“. Šiame spektaklyje pagrindinius vaidmenis kūrė Kinijos teatro ir kino žvaigždės. Faustą vaidino Yin Zhusheng, Mefistofelį – Liao Fan.

Nepaisydamas nei kalbinio barjero, nei skirtingų mokyklų, režisierius su aktoriais surado bendrą kalbą. Viename interviu R. Tuminas minėjo, kad buvo sužavėtas, kaip kinų aktoriai panyra į savo vaidmenį: „Jei lietuvių aktoriai kažko nesupranta, jie negali pradėti vaidinti, nes jiems reikalingas pagrindas. O kinai tiesiog vaidina. Galbūt jie ne visada supranta, kodėl kuria tokį charakterį, bet visada su atsidavimu pasitiki režisieriaus vizija.“

Po sėkmingos premjeros Nandžinge gruodžio 14-15 dienomis „Faustas“ bus rodomas Siane, 25-27 dienomis – Hangžou mieste, sausio 3-5 dienomis – Vuši mieste. Pirmasis spektaklio turas baigsis sausio 9-12 dienomis Pekine.

Tomo Ivanausko foto

Autorė:

LR Kultūros ministerijos informacija

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .