Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Blogi keliai | Kyiv Left Bank Theatre (Ukraina)

Dviejų dalių spektaklis ukrainiečių kalba su lietuviškais titrais (N-18)

Režisierė – Tamara Trunova (Ukraina)

Pjesės autorė – Natalija Vorožbit (Ukraina)

Scenografas Yuriy Larionov (Ukraina)

Kostiumų dailininkė Kristina Korabelnikova (Ukraina)

Garso dizianeriai Tamara Trunova, Akmal Gurezov (Ukraina)

Režisierės asistentė Natalia Dubrova (Ukraina)

Vaidina:

Kateryna Kachan, Oksana Zhdanova, Anastasia Pustovit, Maryna Klimova, Svitlana Shtanko, Dmytro Oliynyk, Dmytro Solovyov, Volodymyr Kravchuk, Oleksandr Sokolov, Lesya Samaeva, Valeria Khodos, Andriy Isayenko

Artimiausios datos:
  • 2022 m. birželio 9 d.

Trukmė: 3 val.

Premjeros data: 2017 m. lapkričio 15 d.

Aprašymas:

Kyjivo Dramos ir komedijos teatro kairiajame Dniepro krante gastrolės Valstybiniame Vilniaus mažajame teatre.  Spektaklis ukrainiečių kalba su lietuviškais titrais.

„Blogi keliai“ – tai pjesė apie gyvenimą karo draskomoje Ukrainoje. Spektaklis pagal šią pjesę pirmą kartą parodytas Londono teatro „Royal Court Theatre Upstairs“ scenoje 2017 m. lapkričio 15 d. Pjesę sudaro šešios scenos, kurių kiekvienoje nagrinėjamas tam tikras karo aspektas. Karas Ukrainos rytuose – tai ne tik sprogimai, apšaudymai ir žuvusiųjų vardai. Kitoje fronto pusėje gyvena (ne)paprasti žmonės, kuriuos suartino išardyti Donbaso keliai.

Jauna moteris vyksta į Ukrainos rytus ieškoti dokumentinės medžiagos apie karą, bet ten, pilkojoje pasienio zonoje, ji tampa abiejų pusių įkaite. Ji gyvena kažkur per vidurį, kur nėra gėrio ir blogio, kur auka ir egzekutorius keičiasi vaidmenimis, o meilė tampa trumpalaikė ir nepastovi.

„Blogi keliai“ – tai šešios istorijos apie karo užaštrintus ir iškreiptus moterų ir vyrų santykius, apie žaizdas, kurių niekada nepavyks užgydyti.

Spektaklio „Blogi keliai“ įvertinimai: 

2018 m. Kyjivo teatro kritikų reitinge „Kivskij rachunok“ išrinktas geriausiu metų spektakliu.

2019 m. Ukrainos Teatro festivalyje „GRA“ „Blogi keliai“ buvo išrinktas geriausiu festivalio dramos spektakliu, taip pat apdovanotas už geriausią režisūrą ir garso režisieriaus darbą.

Balstogės (Lenkija) „Wschód-Zachód“ (2020) ir Berlyno „Radar Ost“ (2020 – online ir 2021 – offline programoje) festivalių dalyvis.

2022 m. spektaklis ir jo kūrėjai (režisierė Tamara Trunova, dramaturgė Natalija Vorožbit, scenografas Jurijus Larionovas, aktoriai Valerija Chodos ir Andrijus Isajenko) įvertinti T. Ševčenkos vardo Ukrainos nacionaline premija.

Iš atsiliepimų spaudoje:

The Guardian: „Galinga pjesė… Per karą moters pasirinktų sunkių emocinių kelių metafora. Vorožbit tampa ukrainietiškąja Sarah Kane.“

The Independent: „Laukinis žvilgsnis į karą, vedantį nužmogėjimo link.“

Exeunt Magazine: „Ryžtingas asmeniškumo ir seksualumo, siaubingo karo intymumo tyrinėjimas.“

Papildoma informacija:

N-18 Spektaklyje naudojama nenormatyvinė leksika

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .