Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

ATSIVERTI. FANTAZIJUS.

Vilniaus paveikslų galerijos kiemas

Režisierė – Gabrielė Tuminaitė

Pjesės autorius – Alfred de Musset

Iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė

Scenografai Marija Olšauskaitė, Jurgis Paškevičius

Kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė

Kompozitorius Jonas Narbutas

Muzikos aranžuotojas Giedrius Puskunigis

Muziką atlieka Kabloonak

Šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas

Choreografas Raidas Petrauskas

Teksto redaktorė Živilė Mičiulytė

FANTAZIJUS Martynas Nedzinskas

BAVARIJOS KARALIUS Arvydas Dapšys

MANTUJOS PRINCAS Daumantas Ciunis

MARINONIS Tomas Stirna

ELŽBIETA Miglė Polikevičiūtė

SPARKAS Mantas Vaitiekūnas

RIUTENAS Tomas Kliukas

ELŽBIETOS GUVERNANTĖ Rasa Jakučionytė

FACIJUS Jokūbas Bareikis

Artimiausios datos:
  • 2020 m. rugpjūčio 26 d.

Trukmė: 1 val. 30 min.

Premjeros data: 2017 m. balandžio 12 d.

Aprašymas:

Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Fantazijus“ (rež. Gabrielė Tuminaitė) – žaisminga ir ekstravagantiška XIX a. pjesė-pasaka, kurią autorius Alfredas de Musset pavadino blogai pasibaigiančia komedija, arba drama su laiminga pabaiga.

Rugpjūčio 26 d. Chodkevičių rūmų kieme žiūrovus sukviesiantis spektaklis „Fantazijus“ tokiai atvirai ir neįprastai erdvei ypač tinka. „Šis spektaklis buvo sukurtas ir rodytas Labdarių kieme, vėliau perkeltas į sceną, o dabar tarsi sugrįš į netradicinę formą, kai vėl bus rodomas lauke. Būtent lauke „Fantazijus“ atsiskleidžia geriausiai“, – sako spektaklio režisierė G. Tuminaitė.

Spektaklyje „Fantazijus“ susijungia kūrybingos komandos šiuolaikinis žvilgsnis į pjesės turinį, gyvai atliekama grupės „Kabloonak“ muzika su kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio aranžuotėmis, taip pat – choreografo Raido Petrausko „Vogue“ šokio stiliaus elementai.

Pjesė prasideda karalystės juokdario mirtimi ir tuo pačiu metu keliama vestuvių puota, bandant išvengti karo su kita karalyste. Atstumtas ir kreditorių persekiojamas Fantazijus (aktorius Martynas Nedzinskas) atsitiktinumo dėka tampa karaliaus juokdariu ir taip pakeičia karalystės likimą. „Fantazijaus“ siužetas primena pasaką: princesė (aktorė Miglė Polikevičiūtė) turi tekėti už jai paskirto princo, sutinka Fantazijų – žavų, bet neturtingą ir nekilmingą miestietį.

Pagrindinis spektaklio veikėjas Fantazijus – bastūnas, kuris negali ir nenori priklausyti „normai“, kuris visada bus „kitas“: neprisitaikantis, atstumtas, nuvertintas, nesuprastas, kitoks. Fantazijus – juokdarys, iš kurio minčių galima ir juoktis, bet kurios įstringa, „nusėda“ galvose.

 

Papildoma informacija:

Lauko renginiuose skėčiai negalimi

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .