Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Grybų taika

Koncertas/ spektaklis pagal J. Marcinkevičiaus poemą "Grybų karas"

Režisierė – Andra Kavaliauskaitė

Scenografė ir kostiumų dailininkė Neringa Keršulytė

Kompozitorius Bohdan Lysenko

Režisierės asistentė Alma Purvinytė

Vaidina:

Vincas Vaičiulis, Andra Kavaliauskaitė, Eglė Juškaitė, Vaidas Praspaliauskas, Erika Jasinskaitė - Salickienė

Artimiausios datos:
  • 2023 m. kovo 30 d.

Trukmė: 40 min.

Premjeros data: 2022 m. gruodžio 26 d.

Aprašymas:

“ Rytas. Kelmutė, kaip ir kiekvieną dieną, žadina savo vaikus ir klausosi dešimties per naktį jų susapnuotų sapnų… Lepšis kviečia rūką, kad šis pagaliau sugrįžtų ir leistų užbaigti genialų šedevrą – jo autoportretą. Kazlėkas ruošiasi dideliam įvykiui – savo miško arbatinės atidarymui. Bobausis renka nuo pušų ryto lašus naujam kvapui sukurti. Vilkas ir Lūšis kaitindamiesi saulėje svajoja, kur šiais metais švęs savo gimtadienius, Umėdėlė ruošiasi vestuvėms ir niekas nė neįtaria, kad netrukus po visą mišką pasklis žinia, pakeisianti visų gyvenimus: grybai šaukiami į mūšį. Stoja tyla, o su ja ateina klausimas: ką dabar daryti?“

„Grybų taika“ – koncertinė programa vaikams, sukurta pagal vieną populiariausių literatūros klasiko Justino Marcinkevičiaus kūrinių – eiliuotą poemą „Grybų karas“. Tik šįkart grybai nusprendė kalbėti ne apie karą, o apie taiką, atsidavimą, pasiaukojimą ir meilę artimui, namams, žemei bei savo kalbai, pajuokdami tuštybę, aroganciją, egoizmą. Ši istorija įvyko prieš daugybę metų, bet grybai ją lig šiol atsimena, tai – jų šaknyse. Jie davė pažadą šią istoriją perduoti iš kartos į kartą, kad niekas niekada nepamirštų: žemei nereikia karo. Širdžiai nereikia karo. Mums reikia meilės ir galimybės gyventi be baimės, kuriant pasaulį tokį, kuriame gyventi būtų ramu, saugu ir gera.

 

Papildoma informacija:

Organizatorius Alytaus miesto teatras

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .