Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

ĮŽEISTI. BALTARUSI(J)A

Teatro reportažas

Režisierė – Gabrielė Tuminaitė

Pjesės autorius – Andrej Kureičik

Pjesės vertėjas Andrius Jevsejevas

Dalyvauja aktoriai:

Jūratė Brogaitė

Inga Burneikaitė

Arvydas Dapšys

Larisa Kalpokaitė

Jonas Braškys

Mindaugas Capas

Daumantas Ciunis

Agnė Šataitė

Neringa Būtytė

Tomas Stirna

Tomas Rinkūnas

Trukmė: 1 val. 40 min.

Premjeros data: 2020 m. spalio 15 d.

Aprašymas:

Vilniaus mažasis teatras pristato naują teatro žanrą – teatro reportažą.

Teatro reportažas „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ kvies panirti į gyvą ir aktualią temą. A. Kureičiko pjesėje „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ liudijama rinkimų Baltarusijoje istorija, pirmieji taikūs maršai, nuožmi valdžios reakcija, augantis palaikymas baltarusiams ir įspūdingas baltarusių, ypač moterų, atkaklumas.

Vos per keletą dienų Vilniaus mažojo teatro scenoje gimęs pasirodymas iš karto sulaukė palaikymo – po A. Kureičiko pjesės skaitymo akcentuotas kūrinio reikalingumas ir sukeltos stiprios emocijos. Puikūs žiūrovų ir tokių svečių kaip publicistas Tomas Venclova atsiliepimai paskatino dar kartą pakviesti į A. Kureičiko pjesės „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ vyksmą.

Tik tai nebus nei tipinis spektaklis, nei skaitymas – ypatingos kūrinio gimimo aplinkybės, regimos situacijos ir noras reflektuoti laiką, kuriame gyvename, paskatino imtis naujo žanro – teatro reportažo, kurio pavadinimą pasufleravo rašytoja Paulina Eglė Pukytė, žiūrėjusi pirmąjį pjesės skaitymą.

Vos parašyta, A. Kureičiko pjese „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ susidomėjo ir į anglų kalbą išvertė teatro kritikas ir vertėjas Johnas Freedmanas. Be to, jis su bendraminčiais inicijavo pjesės vertimus į skirtingas užsienio kalbas ir jos skaitymus Europos šalių teatruose.

Andrejaus Kureičiko pjesę „Įžeisti. Baltarusi(j)a“ į lietuvių kalbą vertė Andrius Jevsejevas. Teatro reportažą režisuoja Gabrielė Tuminaitė, dalyvauja aktoriai Arvydas Dapšys, Daumantas Ciunis, Tomas Stirna, Larisa Kalpokaitė, Jūratė Brogaitė, Inga Burneikaitė, Neringa Būtytė, Tomas Rinkūnas, Agnė Šataitė, Mindaugas Capas, Jonas Braškys.

Papildoma informacija:

Renginio metu naudojama necenzūrinė leksika.

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .