Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Premjera | Kas atsiklausė Žemės?

Performansas teatro fojė

Režisierė – Arnolda Noir

Gyvos muzikos atlikėja Migloko

Dailininkė Rūta Lendraitytė Utalla

Fotogragfas Xabier Sobrino

Vaidina Rugilė Sabonis

Artimiausios datos:
  • 2022 m. birželio 3 d.

Trukmė: 40 min.

Aprašymas:

Performansas: Kas atsiklausė žemės?
Apie:
Atsigręžiant į pasaulio lyderių kalbas kritiniais istoriniais momentais ir reflektuojant paskutinius tris metus vykstančius įvykius žemės planetoje Rugilė Sabonis, kreipiasi į žemės gyventojus: “Kas atsiklausė žemės?”.
Ši pasaulinė kalba primena mums apie kiekvieno iš mūsų laisvą pasirinkimą gyventi čia – šiame laikotarpyje. Primena, kad kiekvienas iš mūsų esame savo realybės kūrėja – kūrėjas. Šis kreipimasis vyksta įvairiomis pasaulio kalbomis, galų gale jas dekonstruojant ir pačiai atlikėjai perleidžiant per save tai, jog pati Žemė ir jos gyventojai dabar ieško ir kuria bendrą naują kalbą – bendrą naują būti čia kartu. Šis pasirodymas, analizuojantis žemės temą – buvimą jos dalimi jungia aktorystę, šokį, dainavimą. Tai kelionė nuo malonumo būti savo kūne, savęs įkūnijimo šiame laike iki nušvitimo momentų per juoko prizmę, transformuojančias – dekonstruojančias choreografijas, leidžiantis į gilius egzistencinius klausimus ir bandymą atsakyti į juos.
Gyvenant hipnotiškai materialiame pasaulyje, esame linkę neigti ribą tarp realybės ir buvimo scenoje – veiksme, tą ribą esame linkę išvis ištrinti. Siekiame “suvaidinti”: savo rolę kuo realistiškiau, o darydami taip tampame tiesiog gyvenimo dokumentuotojai, stebėtojais iš šono, o ne aktyvūs jo dalyviai.
Performanso bendrakūrėjos ir autorės kviečia pažvelgti iš arčiau į tikrąjį kūrėjo profesijos užduotį. Tai ne kopijuoti gyvenimą, kokį matome, o jį interpretuoti, perleisti per savo kūna, horizontalų buvimą ir įgalinimą kreiptis į pasaulį ir kviesti įsiklausyti į savo dabartinius namus – Žemės planetą. Taip kviesdamos, sukuriame erdvę žiūrovui pažvelgti iš skirtingų atskaitos taškų į savo pasirinikimą būti ant Žemės ir pačiam ieškoti prasmių bei savo kūno namų.

Papildoma informacija:

Organizatorius VšĮ „Meno magija“

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .