Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Pasikalbėk su manimi eilėmis

Poetinės improvizacijos vakaras

Idėjos autorė Valda Bičkutė

Idėjos autorė, koordinatorė Mara Kimelė (Ryga, Latvija)

Aktorė Valda Bičkutė

Aktorė Virginija Kochanskytė

Aktorius Jokūbas Bareikis

Poetas Mindaugas Valiukas

Artimiausios datos:
  • 2019 m. sausio 15 d.

Trukmė: 1 val. 20 min.

Premjeros data: 2017 m. gegužės 30 d.

Aprašymas:

„Pasikalbėk su manimi eilėmis“ – jaukus kamerinis poetinės improvizacijos vakaras, skirtas tiems, kas teatre pasiilgo poetinio žodžio ir gyvo, čia ir dabar gimstančio dialogo. Beveik pusantros valandos trunkančiame poezijos vakare aktoriai Valda Bičkutė, Virginija Kochanskytė, Jokūbas Bareikis ir poetas Mindaugas Valiukas bendrauja eilėmis – vienas su kitu ir su publika. Į kiekvieną pasirodymą, vykstantį Mažojo teatro fojė, atlikėjai su savimi atsineša arti pusės šimto eilėraščių „bagažą“, kuriuo naudojasi čia ir dabar kurdami vakaro dramaturgiją ir pasakojimą. Tai improvizacija, pokalbiai eilėraščiais ir dainomis Todėl „Pasikalbėk su manimi eilėmis“ niekada nesikartoja, kaskart žiūrovai išvysta unikalų pasirodymą. Spektaklyje nėra režisūros. Kas prabils? Koks tekstas nuskambės? Ar spektaklis baigėsi? Ar didingą monologą palydinti spengianti tyla dar bus nutraukta? Spektaklyje kuriasi unikalūs eilėraščių deriniai, plėtojasi naujos temos, užsimezga netikėti dialogai, siužetai.

Improvizacijos vakare persipina nugludinta, laiko patikrinta klasika ir veržli, drąsi arba ironiška šiuolaikinė lietuvių ir užsienio poetų kūryba. Tarp spektaklyje skaitomų autorių – R. Tagorė, Č. Milošas, Ch. Bukowski, H. Radauskas, S. Geda, D. Kajokas, G. Grajauskas ir kt., – iš viso apie 60 autorių). Svarbi „Pasikalbėk su manimi eilėmis“ dalis – dainos, sukurtos pačių spektaklio atlikėjų J. Bareikio ir M. Valiuko. Poetinės improvizacijos vakare skamba tik tai, kas iš tiesų artima kiekvieno iš aktorių širdžiai, tai, apie ką norisi kalbėti su poeziją mylinčiais žiūrovais.

Kaip teigia „Pasikalbėk su manimi eilėmis“ projekto sumanytoja Valda Bičkutė, „Spektaklio idėją „padovanojo“ ir leido naudotis latvių režisierė Mara Kimele. Kai lankiausi jos spektaklyje Rygoje, ji man papasakojo apie savo spektaklį „Eilės“,– tai sužavėjo mane, visad svarsčiau, KAIP šiandien skaityti poeziją… Šis literatūros žanras labai intymus, tačiau reikalaujantis aiškios artikuliacijos tiek minties, tiek emocine prasme. Aš pati visada mėgau poeziją, ji man atrodo pats tiksliausias būdas susikalbėti, kai nori išsakyti savo vidinę tiesą, sielos būseną, kuri dažniausiai būna ne vienaprasmiška, banguojanti, paprasta kalba sunkiai perteikiamų pojūčių, vaizdinių, troškimų, įžvalgų koncentratas. Idėja improvizuoti spektaklį, kurti dramaturgiją iš eilėraščių „čia ir dabar“ išlaisvina nuo temų ir autorių apribojimų, leidžia literatūrinį žodį paversti gyvu, spontanišku, dialogo dalimi, reakcija.“

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.