Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Valstybės teatras. Pirmasis dešimtmetis: konsolidacijos metas

Projektą "Lietuvos teatro amžius" globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Projekto rengėja Scenos meno kritikų asociacija

Projekto vadovė Teatrologė dr. Daiva Šabasevičienė

Artimiausios datos:

Aprašymas:

Projekto „Lietuvos teatro amžius“ renginys – paskaita: „Valstybės teatras. Pirmasis dešimtmetis: konsolidacijos metas“

Pranešėjas – Gytis Padegimas.

Moderuoja teatrologas dr. Martynas Petrikas.

Nuo liaudies iki tautos, nuo šiaudinės pastogės iki Seimo, operos, universiteto ir mokslo akademijos, nuo maldaknygės iki enciklopedijos ir filosofinių veikalų, nuo baudžiavos iki nepriklausomybės (Vaclovas Biržiška): pirmaisiais XX a. dešimtmečiais įvykęs Lietuvos tapsmas amžininkams regėjosi kaip nesulaikomas lietuviškas kultūrinis „audra ir veržimasis“.

Šiame susitikime pažvelgsime į profesionalaus į lietuvių teatro užuomazgas ir ankstyvąją raidą, aptarsime kultūrinį bei politinį foną, kuriame susiformavo profesionali lietuvių teatro praktika. Paskaitos metu aplankysime Valstybės teatrą Kaune, kur 1920 m. gruodį įvyko pirmosios profesionalaus lietuvių dramos ir operos teatro premjeros bei žiebėsi, švietė ir kartais geso įdomiausi kūrybiniai sumanymai, ambicingiausi projektai ir jų kūrėjai. Panagrinėsime ir tuometinę spektaklių statymo kultūrą: kodėl teatro scenoje pasirodydavo tam tikros pjesės, kokia buvo aktorių populiarumo paslaptis ir kodėl scenovaizdis buvo surenkamas teatro sandėliuose.

Papildoma informacija:

Pagrindinis partneris – Valstybinis Vilniaus mažasis teatras

Partneriai – Teatras „Meno fortas“, Valstybinis jaunimo teatras,
Klaipėdos dramos teatras, Lietuvos teatro sąjunga

Projekto rėmėja – Lietuvos kultūros taryba

Renginys nemokamas

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.