Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Susitikimas su Justino Marcinkevičiaus amžininkais

Projektą "Lietuvos teatro amžius" globoja Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė

Projekto rengėja Scenos meno kritikų asociacija

Projekto vadovė Teatrologė dr. Daiva Šabasevičienė

Artimiausios datos:

Aprašymas:

Projekto „Lietuvos teatro amžius“ renginys: „Susitikimas su Justino Marcinkevičiaus amžininkais“.

Dalyvauja režisierius Povilas Gaidys, aktoriai Vytautas Paukštė ir Regimantas Adomaitis, dramaturgas ir rašytojas Pranas Treinys .

Moderuoja teatrologė dr. Daiva Šabasevičienė.

Ruošiantis švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetį, kilo mintis šią sukaktį įprasminti, apmąstant ir įvertinant Lietuvos teatro šimto metų raidą. Dramos teatras visada ryškiai atspindėjo Lietuvos kultūrinio, visuomeninio ir politinio gyvenimo aktualijas. Būdamas bene jauniausias visoje Europoje, pastaraisiais dešimtmečiais Lietuvos teatras pasiekė europinį lygį ir užima svarbią vietą pasaulio teatro kontekste.

Lietuvos teatro menininkai, pritardami šiai idėjai, 2018 metų rudenį ketino pristatyti naujus kūrinius, kuriuose, žvelgiant į svarbiausius Lietuvos teatro istorijos etapus, būtų atsispindėtas gyvas praeities ir dabarties ryšys, tačiau šio sumanymo įgyvendinimą teko atidėti ateičiai.
Scenos meno kritikų asociacija projekte „Lietuvos teatro amžius” atskirų Lietuvos teatro istorijos dešimtmečių esminius taškus išryškins susitikimuose su Lietuvos teatro kūrėjais – režisieriais, aktoriais, dramaturgais, scenografais,  plačiau pristatys lūžinius teatro vystymosi momentus, taip pat ir kompozitoriais, scenografais, dramaturgais, kurių indėlis į teatro meną atspindi Lietuvos teatro tapatybės unikalumą.

Papildoma informacija:

Pagrindinis partneris – Valstybinis Vilniaus mažasis teatras

Partneriai – Teatras „Meno fortas“, Valstybinis jaunimo teatras,
Klaipėdos dramos teatras, Lietuvos teatro sąjunga

Projekto rėmėja – Lietuvos kultūros taryba

Renginys nemokamas

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.