Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Lygiai prieš 15 metų Vilniaus mažasis teatras įsikūrė savo namuose pačiame sostinės centre!

1970 m. January 1 d.

Informacija

Nuotraukos: D. Matvejev ir VMT archyvo

 

Gedimino pr. 22 pažymėtame pastate, kuriame jau 15 metų kuriami spektakliai, slypi ir įdomi, intriguojanti istorija. Minėdamas sukaktį savo mylimuose namuose, Vilniaus mažasis kviečia prisiminti keletą įdomių faktų.

 

  • Pastatas, kuriame dabar įsikūręs Vilniaus mažasis teatras, maždaug 1899-1900 m. buvo pastatytas to meto pirkliui Izaokui Smaženevičiui.

 

  • XX a. pradžioje pastate veikė viešbutis „Bristol“ ir buvo vienas prabangiausių visame Vilniuje.

 

  • Po kurio laiko pastate veikė ir lietuvybę puoselėjusi draugija „Rūta“. Ši draugija rengė koncertus, paskaitas ir teatro vaidinimus. 1910–1911 m. buvo pastatyta 12 lietuviškų pjesių, tarp jų Keturakio „Amerika pirtyje“, Gabrielio Landsbergio-Žemkalnio „Blinda“, Aleksandro Fromo-Gužučio „Ponas ir mužikai“ ir kt.

 

  • Lietuvių kultūros draugijai „Rūta“ Mikalojus Konstantinas Čiurlionis nutapė scenos uždangą. Šiuo metu, lankantis Vilniaus mažajame teatre, galima pasigrožėti freska, kurioje vaizduojami M. K. Čiurlionio tapytos uždangos motyvai. Freska puošia sieną, esančią laiptinėje tarp pirmojo ir antrojo teatro aukštų. Originali scenos uždanga (310×500 cm) saugoma Nacionaliniame M. K. Čiurlionio dailės muziejuje Kaune.

 

  • Dar vėliau, 1935 m. pastate įsikūrė Vilniaus radiofono studija, o dalį gyvenamojo namo užėmė „Vilniaus“ viešbutis, pirmame aukšte įsikūrė valgykla „Šešupė“ ir „Pieno baras“. 1990 m. pastato dalis perduota Vilniaus mažajam teatrui.

 

  • Žiūrovų salė turi unikalias stiklo blokelių lubas – jos primena kadaise pastate veikusi žiemos sodą.

 

  • 2005 m. pastate visiškai įsikūrus Vilniaus mažajam teatrui, atverta ir rūsyje esanti kavinė. Į ją ateidavo teatro lankytojai, rengtos šventės, minėta Teatro diena.

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .