Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Spektaklio „Marti“ kūrybinės grupės susitikimas su profesoriumi Tomu Venclova

2018 m. gruodžio 10 d.

Informacija

Gruodžio aštuntą dieną Vilniaus mažajame teatre viešėjo ypatingas svečias – poetas, publicistas, vertėjas, literatūros tyrinėtojas, profesorius Tomas Venclova su žmona Tatjana. Ponai Venclovai žiūrėjo premjerinį spektaklį „Marti“, o po spektaklio susitiko su spektaklio kūrėjais. Apie naujausią Vilniaus mažojo teatro spektaklį profesorius sakė: „Tai gali sujaudinti ir net sukrėsti ne tik lietuvį, bet ir kitatautį. Ir tą galiu pasakyti iš savo šeimos patirties – mano žmona Tatjana neskaičiusi Žemaitės, ji nežino siužeto, nekalba lietuviškai, bet ji viską suprato.“

Susitikimas su kūrybine grupe ©VMT archyvas, L.Masys

Susitikimas su kūrybine grupe ©VMT archyvas, L.Masys

Svečiui ypatingai stiprios pasirodė Jono scena „kaip aš liepsiu, taip turi būti“ ir Katrės scena po pokalbio su tėvais. Ponia Tatjana prisipažino žiūrėjusi spektaklį vienu įkvėpimu, ypatingai akcentavo Fausto Latėno muziką, Indrės Patkauskaitės vaidybą.

Profesorius pasidalino prisiminimu, jog vaikystėje jis buvo sudaręs Žemaitės kalbos žodynėlį, o apsakymus – „Marčią“, „Petrą Kurmelį“ – mokėjo atmintinai. Jis patikino, kad spektaklyje tekstas beveik nekeistas. „Tomas Venclova užtvirtino, atpažino ir įvertino, jog Žemaitės tekstas spektaklyje nėra pakeistas, jis suprantamas, o papildomos scenos – patarlių ir Jono monologas – yra vykusios ir pasiteisinusios“, – po susitikimo sakė „Marčios“ režisierė Gabrielė Tuminaitė. Teatro svečių knygoje profesorius paliko įrašą: „Visos Venclovų šeimos vardu ačiū už puikiai atgaivintą Žemaitę“ ir priminė, jog po trejų metų minėsime Žemaitės mirties šimto metų sukaktį.

Autorė:

Rūta Jakimauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.