Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Sveikindamas aktorių Gediminą Girdvainį jubiliejaus proga, Rimas Tuminas įvardijo gražiausią jo vaidmenį

2019 m. sausio 18 d.

Informacija

Neprilygstamasis teatro ir kino aktorius, Vilniaus mažojo teatro pasididžiavimas Gediminas Girdvainis sausio 19 d. minės 75 metų jubiliejų. Gediminas Girdvainis seniai yra tapęs aktorinio meistriškumo ir atsakingo požiūrio į profesiją simboliu, pelnęs kritikų pripažinimą ir daugybės žiūrovų meilę. Be to, jis suformavo nešabloniškos charakterinės vaidybos tradiciją, kurią savo naujais darbais teatre ir kine vis atnaujina.

Gedimino Girdvainio kūrybinėje biografijoje – arti 120 vaidmenų teatre, kine ir televizijoje. Naujausias jo darbas Vilniaus mažajame teatre – Vingio vaidmuo Gabrielės Tuminaitės premjeriniame spektaklyje „Marti“. O pavasarį VMT žiūrovai turės progą išvysti mylimą aktorių kartu su Egle Gabrėnaite vaidinantį naujame režisieriaus Kirilo Glušajevo spektaklyje „Aš nieko neatsimenu“ pagal Arthurą Millerį.

Gediminas Girdvainis ©VMT archyvas

Sveikindamas iškilų aktorių jubiliejaus proga, Vilniaus mažojo teatro meno vadovas Rimas Tuminas sako, jog kiekvienas vaidmuo, kurį kūrė Gediminas Girdvainis, įdomus. „Kurdamas personažą, kartais jis toks tylus, užsispyręs, tačiau jam duota Dievo save realizuoti. Jis „sumedžioja“ savo personažą. Gražiausias jo vaidmuo – Avneris – mūsų bendrame darbe „Nusišypsok mums, Viešpatie“, – sako Rimas Tuminas, kuris saugo daug gražių prisiminimų apie G.Girdvainio karjerą Jaunimo teatre, jo vaidmenis Eimunto Nekrošiaus, Dalios Tamulevičiūtės spektakliuose, jo atėjimą į Vilniaus mažąjį teatrą, repeticijų laiką, kai scenoje Gediminas susitikdavo su Vytautu Grigoliu, Sigitu Račkiu, Andriumi Žebrausku…

„O 75-ojo jubiliejaus proga Gediminui palinkėsiu šviesių, ramių, sveikatingų dienų. Ir kad dar mes galėtume susitikti kartu naujuose darbuose, kad dar galėtume vienas kitą džiuginti. Aš jo laukčiau“, – sako režisierius Rimas Tuminas, kuris savo gimtadienį minės sausio 20-ąją. Vilniaus mažasis sveikina abu sukaktuvininkus!

Parengė Ramunė Balevičiūtė ir Rūta Jakimauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.