Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Vilniaus mažajame lankosi režisierius iš Slovėnijos

2019 m. birželio 12 d.

Informacija

Birželio 11-12 d. Vilniaus mažajame teatre lankosi ir su VMT aktoriais bendrauja slovėnų režisierius Tomi Janežičius, kuris planuoja statyti spektaklį 2020m.

Tomi Janežičius yra ne tik režisierius, bet ir Liublianos teatro, radijo ir televizijos akademijos profesorius bei profesionalus psichodramos psichoterapeutas, taip pat Vaidybos meno tyrimų studijos Slovėnijoje vienas iš įkūrėjų ir meno vadovas.

Tomi Janežičius

Janežičius kuria spektaklius ir skaito paskaitas Italijoje, Norvegijoje, Portugalijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje, Rusijoje ir kitose šalyse, o jo spektakliai gastroliuoja po visą pasaulį, vaidinami didžiausiuose Europos teatro festivaliuose („Wiener Festwochen“, Avinjono, „Kunstenfestivaldesarts“, MESS ir kt.). Režisierius yra pelnęs ne vieną tarptautinį teatro apdovanojimą, tarp jų – tarptautinio BITEF teatro festivalio, „Auksinės kaukės“ ir kt. Tarp jo pastatymų yra Antono Čechovo „Žuvėdra“, Michailo Bulgakovo „Moljeras“, Bertolto Brechto „Trijų grašių opera“, Platono „Apologija“, Williamo Shakespeareʼo „Karalius Lyras“ ir kt.

Janežičius naudoja individualią darbo su aktoriais metodiką, leidžiančią sukurti išskirtinius vaidmenis. Režisierius sako, kad jam neįdomu tiesiog sukurti spektaklį. Svarbiausia – pažinti žmones, užmegzti ryšius, kurie peržengia spektaklį. Janežičiaus teigimu, nėra vieno ir galutinio vaidybos apibrėžimo. Todėl jis dirba kūrybinės laboratorijos principu, iš pradžių siekia pažinti aktorius, o tik paskui formuluoja jiems užduotis.

Nuotrauka MMC RTV SLO Miloš Ojdanić

 

 

Autorė:

Vilniaus mažasis teatras

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .