Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

VMT DRAMATEST atviras kvietimas

2021 m. gruodžio 21 d.

Informacija

DĖMESIO! Paraiškų teikimo laikotarpis: 2021 m. gruodžio 21 d. – 2022 m. sausio 10 d. (imtinai)

VMT DRAMATEST – nauja dramaturgijos ir teatro bandymų erdvė, kurios sėkmingi rezultatai pretenduoja tapti VMT repertuaro dalimi. Kviečiame režisierius teikti paraiškas originaliems kūrybiniams projektams įgyvendinti.

Ko mes ieškome?

Režisierių, per paskutinius 10 metų baigusių studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ar kitoje atitinkamos krypties aukštojo mokslo institucijoje, turinčių įdomią dramaturginę medžiagą arba spektaklio viziją ir norinčių ją įgyvendinti Vilniaus mažajame teatre.

„DRAMATEST“ būsimasis dalyvis (-ė) – žmogus, nusiteikęs ugdyti profesinius gebėjimus, žingeidus, degantis savo idėja ir norintis ją tobulinti drauge su komanda.

Ką siūlome šįmet?

Kūrybinių bandymų platformą dviejų atrinktų eskizų kūrėjams.

Intensyvų, prasmingą, apmokamą darbą. Atrinktų projektų autoriams VMT suteiks finansavimą, infrastruktūrą, turimas bei reikalingas priemones eskizo paruošimui ir pristatymui. Eskizo režisieriui suteikiamas 600 Eur (atskaičius mokesčius) atlygis; kitų kūrybinės komandos narių, kviestinių aktorių, nepriklausančių VMT trupei, pagrįstas indėlis atlyginamas pagal numatytą projekto biudžetą.

Galimybę naujam kūriniui tapti VMT repertuaro dalimi.

Ką jūs veiksite?

Atrinkti režisieriai su komanda 2022 m. per paskirtas dvi savaites, vasario 1–13 d. ir vasario 15–27 d., naudodamiesi teatro infrastruktūra, įtraukdami ir Vilniaus mažojo teatro aktorius, turės paruošti ne mažiau kaip pusvalandžio trukmės pasirinktos klasikinės ar šiuolaikinės dramaturgijos eskizą.

Atviro kvietimo metu atrinkti kūrėjai prisijungs prie Vilniaus mažojo teatro komandos, su kuria bendradarbiaudami kaups patirtį, įgis saugią aplinką kūrybiniams bandymams bei pasirinktos medžiagos potencialo plėtrai.

* Būtinoji projekto įgyvendinimo sąlyga – Vilniaus mažojo teatro aktorių dalyvavimas eskizuose-skaitymuose bus derinamas su jų užimtumu repertuariniuose teatro spektakliuose.

Reikalavimai pareiškėjams:

Pareiškėjas turi turėti aukštąjį meninį išsilavinimą, įgytą per pastaruosius 10 m. (2011-2021 m.)

Pareiškėjas negali būti Valstybinio Vilniaus mažojo teatro darbuotojas.

Vienas pareiškėjas gali teikti vieną paraišką.

Pareiškėjas turi būti fizinis asmuo.

Pareiškėjas gali priklausyti meno ar kultūros organizacijoms ar jose dirbti, tačiau paraišką teikia asmeniškai.

Jei paraišką teikia kelių asmenų/kūrėjų komanda, paraiška turi būti pateikta vieno atstovo vardu. Kiti kūrėjai, pvz., dramaturgas, pristatomi paraiškoje, o jų dalyvavimo būtinumas pagrindžiamas praėjus pirmąjį atrankos etapą.

Atrankos etapai

2021 m. gruodžio 21 d. – 2022 m. sausio 10 d.: pateikiama paraiška, pristatanti eskizo idėją ir komandą.

Paraiškos bus vertinamos atsižvelgiant į siūlomos medžiagos kokybę ir aktualumą, režisūrinę viziją ir numatytų projekto veiklų pagrįstumą. Paraiškas vertins specialiai šiam projektui suburta komisija, veikianti pagal VMT vadovo patvirtintas DRAMATEST projekto nuostatas. Pateiktos paraiškos bus vertinamos „nematomos“ atrankos būdu: komisija neturės galimybės susipažinti su dalyvio asmenine informacija, tik su paraiškos turiniu.

Svarbiausias šių metų kriterijus – pasirinktos dramaturginės medžiagos pristatymas bei atskleidimas skaitymo ar eskizo forma. Scenografija ir vizualūs sprendimai – tik pagalbinės priemonės.

Kilus klausimams, kviečiame kreiptis į projekto DRAMATEST koordinatorę Vitaliją Kot-Macevičienę el. paštu vitalija@vmt.lt.

Paraišką galite pateikti nukopijavę šią nuorodą: https://bit.ly/3yKJeuG

 

 

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .