Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

DramaTest Residency I Ukraina

2024 m. sausio 30 d.

Informacija

Be galo didžiuojamės šiemet jau ketvirtus metus Vilniaus mažajame teatre vykstančia dramaturgijos ir teatro bandymų erdve „DramaTest Residency“. Kol komisija atsakingai renka būsimą šių metų „DramaTest Residency“ dalyvį, norime sugrįžti į praeitus metus, kai Vilniaus mažojo teatro rūsio erdvėje intensyviai dirbo kūrėjai iš Ukrainos.

Jevhenijus Rezničenka ir Tetiana Hubrii savo eskizus sukūrė pagal Goethe-Institut programą Culture Moves Europe, kurią remia Europos Sąjunga su Lietuvos kultūros tarybos pagalba. Vilniaus mažojo teatro rūsio erdvėje gimė šie eskizai:

Teatro režisierius ir pedagogаs iš Ukrainos Jevhenijus Rezničenka (Yevhenii Reznichenko) pristatė spektaklio „Akmuo“ eskizą pagal Marius von Mayenburgo pjesę („Der Stein“; vertė Jūratė Pieslytė).

Jevhenijus Rezničenka 2021 m. Kyjivo nacionaliniame I. Karpenko-Karyj teatro, kino ir televizijos universitete baigė režisūros magistro studijas. Kuria spektaklius Odesos, Chersono, Mykolajivo, Kyjivo teatruose. Įvairių teatro festivalių dalyvis ir laureatas, daugkartinis Ukrainos kultūros ministerijos stipendininkas. Didelį dėmesį skiria naujų formų paieškai, žanriniams eksperimentams, kūno plastikai.

Eskize vaidino Vilniaus mažojo teatro aktoriai Indrė Patkauskaitė, Greta Šepliakovaitė, Tomas Kliukas, Aistė Šeštokaitė.

Teatro režisierė ir pedagogė iš Ukrainos Tetiana Hubrii pristatė Olhos Anenko antiutopinės dramos „Present Perfect“ eskizą (vertė Andrius Merkevičius).

Tetiana Hubrii 2013 m. baigė Tulčyno kultūros kolegiją, kur įgijo renginių ir švenčių režisūros bakalaurą, o vėliau, 2019 m., Kyjivo Nacionaliniame kultūros ir meno universitete – teatro režisūros magistro laipsnį. Kurso vadovai: Andrijus Bilousas ir Stanislavas Žyrkovas. Režisierė jau yra kūrusi Ukrainos, Vokietijos ir Lietuvos teatruose. T. Hubrii nuo didžiosios rusų invazijos gyvena Miunchene, Vokietijoje.

Eskize vaidino aktoriai Larisa Kalpokaitė, Jonas Braškys, Neringa Būtytė, Greta Šepliakovaitė, Klaudijus Matijošaitis, Ieva Gribauskaitė.

Džiaugiamės, kad kiekvienas „DramaTest” procesas į teatrą atneša naujų vėjų, kūrėjų ir įspūdžių. Nekantraujame pamatyti, kas kūrybinėje dramaturgijos ir teatro bandymų erdvėje gims šiemet!

   

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .