Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Legendinio spektaklio „Nusišypsok mums, Viešpatie“ jubiliejus

2019 m. lapkričio 4 d.

Informacija

Legendiniam spektakliui „Nusišypsok mums, Viešpatie“ šiandien būtų 25-eri.

Vilniaus mažojo teatro spektaklis „Nusišypsok mums, Viešpatie“ (pagal Grigorijaus Kanovičiaus romanus „Nusišypsok mums, Viešpatie“ ir „Ožiukas už porą skatikų“ motyvais) apkeliavo daugybę pasaulio šalių, laimėjo nemaža prizų tarptautiniuose teatro festivaliuose.  Už šio spektaklio režisūrą Rimas Tuminas pelnė geriausio Lietuvos režisieriaus titulą ir Kristoforo statulėlę (1995).   Apdovanojimus pelnė ir spektaklio kompozitorius Faustas Latėnas bei Avnerio Rozentalio vaidmenį sukūręs Gediminas Girdvainis. Praėjus dvidešimčiai metų nuo premjeros Vilniaus mažajame, spektaklis 2014-aisiais buvo pastatytas Jevgenijaus Vachtangovo teatre Maskvoje, kuriam Rimas Tuminas vadovauja nuo 2007 metų.

Pasak Rimo Tumino, pastatę spektaklį „Nusišypsok mums, Viešpatie“, neatlikome  žygdarbio, bet jaučiame atradę savyje jausmo ir prasmės prigimtį bei jėgą, kuri kursto žmogaus nerimą, žadina jį, kelia ir kviečia kelionėn. Gal amžinon kelionėn…

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/15965/g-kanovicius-nusisypsok-mums-viespatie-i-dalis

 

 

 

Autorė:

Rūta Jakimauskienė

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.