Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

VMT DramaTest atviras kvietimas

2021 m. sausio 15 d.

Informacija

DĖMESIO: paraiškų teikimo terminas pratęsiamas iki 2021 m. vasario 8 d. (imtinai)

Vilniaus mažojo teatro „DramaTest“ – nauja dramaturgijos ir teatro bandymų erdvė, kurios sėkmingi rezultatai pretenduoja tapti ateinančių metų VMT repertuaro dalimi.

Nuo pandemijos pradžios pasikeitusi teatro laiko tėkmė pradėjo diktuoti ne tik įprastą gyvenimą ribojančias taisykles, bet ir naujas idėjas, kaip šį pakitusį laiką išnaudoti ieškojimams, bandymams bei tyrinėjimams. Laikas, kuomet kūrėjai neturi galimybių susitikti su savo publika, gali virsti puikia proga auginti kūrybinius raumenis bei testuoti naujas medžiagas. „DramaTest“ – projektas, skirtas būtent šiai misijai, leisiantis per bendradarbiavimą atrasti naujus požiūrio kampus bei ugdyti(s) menininkų profesionalumą.

Kviečiame režisierius teikti paraiškas originaliems kūrybiniams projektams įgyvendinti.

Ko mes ieškome?

– Režisierių, per paskutinius 10 metų baigusių studijas Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje ar kitoje atitinkamos krypties aukštojo mokslo institucijoje, turinčių spektaklio viziją bei norinčių ją įgyvendinti Vilniaus mažajame teatre.
– „DramaTest“ būsimasis dalyvis(-ė) – žmogus, nusiteikęs ugdyti profesinius gebėjimus, gebantis turimą patirtį sujungti su mentorių patarimais, degantis savo idėja ir norintis ją tobulinti drauge su komanda.

Ką mes siūlome?

– Kūrybinių bandymų platformą iki trijų skirtingų eskizų kūrėjams.
– Intensyvų, prasmingą, apmokamą darbą kultūrinės veiklos pauzės – pandemijos – metu. Atrinktų projektų autoriams VMT suteiks finansavimą eskizo paruošimui ir pristatymui. Eskizo režisieriui suteikiamas 600 Eur (atskaičius mokesčius) atlygis; kitų kūrybinės komandos narių, nepriklausančių VMT trupei, pagrįstas indėlis atlyginamas pagal numatytą projekto biudžetą.
Galimybę naujam kūriniui tapti VMT repertuaro dalimi. Dalies „DramaTest“ metu gimusių kūrybinių bandymų išplėtojimas iki pilnaverčių spektaklių ir jų įtraukimas į VMT repertuarą bus svarstomas sėkmingai įgyvendinus eskizus.

Ką jūs veiksite?

– Atrinkti menininkai su komanda 2021 m. vasario – gegužės mėnesiais (priklausomai nuo pandeminės situacijos) per paskirtas dvi savaites, naudodamiesi kūrybiniam procesui reikiama teatro infrastruktūra, teikiama profesionalų mentoryste, įtraukdami ir Vilniaus mažojo teatro aktorius, turės paruošti ne mažiau kaip pusvalandžio trukmės pasirinktos klasikinės ar šiuolaikinės dramaturgijos eskizą.
– Atviro kvietimo metu atrinkti kūrėjai prisijungs prie įvairialypės Vilniaus mažojo teatro komandos, su kuria bendradarbiaudami kaups patirtį, įgis saugią aplinką kūrybiniams bandymams bei pasirinktos medžiagos potencialo vystymui.

* Būtinoji projektų įgyvendinimo sąlyga – ne mažiau nei du trečdalius kūrybinės komandos turi sudaryti Valstybinio Vilniaus mažojo teatro trupės aktoriai.

ATRANKOS ETAPAI:

I. 2021 m. Sausio 5 – Vasario 8 d.: pateikiama paraiška, pristatanti eskizo idėją ir komandą.

Paraiškos bus vertinamos atsižvelgiant į siūlomos medžiagos kokybę ir aktualumą, režisūrinę viziją ir numatytų projekto veiklų pagrįstumą. Paraiškas vertins specialiai šiam atviram kvietimui suburta komisija, veikianti pagal VMT vadovo patvirtintas DramaTest projekto nuostatas. Pateiktos paraiškos bus vertinamos „nematomos“ atrankos būdu: komisija neturės galimybės susipažinti su dalyvio asmenine informacija, tik su paraiškos turiniu.

Kilus klausimams, kviečiame kreiptis į „DramaTest“ projekto koordinatorę Aušrą Ivanauskienę el. paštu ausra@vmt.lt

Paraišką galite pateikti paspaudę šią nuorodą: https://bit.ly/3rAk7a7

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .