Europiečiai
Vienos dalies spektaklis pagal Aischilo „Maldautojos“ ir kitus tekstus
Režisierius – Paulius Ignatavičius
Iš senosios graikų kalbos vertė Audronė Kudulytė-Kairienė
Vaizdas Godos Palekaitės
Judesys Aarono Kahno (JAV)
Garsas Arturo Bumšteino
Šviesa Juliaus Kuršio
VAIDINA:
Daumantas Ciunis
Tadas Gryn
Agnė Kiškytė
Ilona Kvietkutė
Elžbieta Latėnaitė
Gintarė Latvėnaitė
Edmundas Mikulskis
Indrė Patkauskaitė
Tomas Rinkūnas
Tomas Stirna
Almantas Šinkūnas
Mantas Vaitiekūnas
Trukmė: 1 val. 40 min.
Premjeros data: 2016 m. gruodžio 13 d.
Aprašymas:
Tai drąsus, aktualus ir šiek tiek pankiškas kūrinys apie šiandieninę tikrovę ir mus – norinčius būti europiečiais, bet paniškai bijančiais kitokių nei mes patys. Spektaklį kūrė jaunų menininkų kūrybinė grupė: režisierius Paulius Ignatavičius, dramaturgas Andrius Jevsejevas, scenografė Goda Palekaitė.
„Europiečiuose“ antikos dramaturgo Aischilo tragedija „Maldautojos“ apie nuo negeidžiamos santuokos su pusbroliais pabėgusias ir prieglobsčio svetimoje šalyje paprašiusias moteris jungiama su žiniasklaidos ir socialinių tinklų, taip pat XX a. literatūros klasikos tekstais. Spektakliui energijos, įžūlumo ir įtūžio suteikia moterų maldautojų choras, kurį sudaro penkios Mažojo teatro aktorės. Choras sumanytas kaip gyvai muzikuojanti ir dainas atliekanti merginų roko grupė. Užsidėjusios kaukes, primenančias ir burkas, ir antikinio teatro kaukes, „maldautojos“ erzina, provokuoja savo tiesmuku kitoniškumo demonstravimu ir tarsi tikrina kiekvieno iš mūsų tolerancijos ribas. Bet čia pat jos gali virsti baimingame laukime sustingusiu kone antikiniu choru arba perpildytoje valtyje saugų krantą bandančia pasiekti žmonių grupe. Scenoje, vaizduojančioje apleistą baseiną su užuominomis į pabėgėlių stovyklą, taip pat pasirodo pabrėžtinai teatrališkas ir karikatūriškas pagrindinių graikų dievų trio, leidžiantis suprasti, kad dievai, lemiantys žmonių likimus, gyvena absurdo sąstingyje ir pataikauja savo silpnybėms.
„Europiečių“ kūrėjai svarbius ir aktualius klausimus kelia žaismingai, neleisdami žiūrovams pamiršti, kad visa tai – teatras, ir ne bet koks – o Rimo Tumino puoselėtas ir globotas teatras. Spektaklis turi keletą sluoksnių, yra prismaigstytas intelektualių užuominų ir ironiškų detalių, tad publika turi progą ir pamąstyti, ir pasijuokti.
Spektaklis 2017 m. buvo įtrauktas į tarptautinio festivalio „Sirenos“ programą, o spektaklio scenografė Goda Palekaitė buvo nominuota Auksiniam scenos kryžiui.
Artimiausiomis dienomis:
-
19
lapkričio
-
20
lapkričio
-
22
lapkričio
-
26
lapkričio
-
27
lapkričio
-
28
lapkričio
-
29
lapkričio
-
30
lapkričio
18:30 -
01
gruodžio
-
04
gruodžio
18:30 -
05
gruodžio
18:30 -
06
gruodžio
18:30 -
07
gruodžio
18:30 -
08
gruodžio