Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Savižudis

Dviejų dalių komedija (N-14)

Režisierė – Gabrielė Tuminaitė

Pjesės autorius – Nikolaj Erdman

Adaptacijos autorius Tomas Stirna

Dailininkė Vilma Galeckaitė-Dabkienė

Kompozitorius Giedrius Puskunigis

SEMIONAS SEMIONOVIČIUS PODSEKALNIKOVAS Daumantas Ciunis

SERAFIMA ILJINIČNA Agnė Šataitė

MARIJA LUKJANOVNA PODSEKALNIKOVA Indrė Patkauskaitė

ALEKSANDRAS PETROVIČIUS KALABUŠKINAS Tomas Rinkūnas

ARISTARCHAS DOMINIKOVIČIUS GRAND-SKUBIKAS Tomas Stirna

KLEOPATRA MAKSIMOVNA Neringa Būtytė

SPEKULIANTAS Tomas Kliukas

JAUNUOLIS Artūras Dubaka

Artimiausios datos:
  • 2024 m. birželio 12 d.

Trukmė: 2 val. 30 min.

Premjeros data: 2014 m. spalio 23 d.

Aprašymas:

Vilniaus mažojo teatro „Savižudis“ – makabriška ir šiandien itin aktualiai skambanti rusų XX a. pirmosios pusės avangardisto Nikolajaus Erdmano komedija. Joje dramaturgas išryškino sovietinės kasdienybės absurdą, apie kurį vienas iš „Savižudžio“ personažų sako: „Šiuo metu, pilieti Podsekalnikovai, tai, apie ką gali galvoti būdamas gyvas, pasakyti gali tik numiręs.“

Gabrielės Tuminaitės režisuotas „Savižudis“ kalba ne apie sovietinę, o šių dienų tikrovę, apie populizmo ir propagandos atakuojamą šiuolaikinę visuomenę. Komedijoje pasakojama, kaip komunaliniame bute su žmona ir uošve gyvenantis Semionas Podsekalnikovas (aktorius Daumantas Ciunis), bedarbis tinginys, pats nesusivokiąs, kas jis ir ką šiame gyvenime veikia, susiginčijęs su žmona dėl kepeninės dešros, nutaria nusižudyti. Žmona su uošve ir kaimynu bando jį atkalbėti, tačiau daug kam jo savižudybė pasirodo naudinga. Vienas jį įkalbinėja žudytis dėl visuomenės, kita – dėl jos, trečias – dėl meno, ketvirtas – dėl religijos. Apsukrus kaimynas jau renka pinigus laidotuvėms, bet Podsekalnikovas staiga suvokia, kad jam visiškai nesinori mirti. Jis susimąsto apie gyvenimą ir mirtį. Pjesė kupina satyros, farso ir sykiu egzistencialistinio susimąstymo apie gyvenimo prasmę.

Papildoma informacija:

Spektaklio metu scenoje naudojami tabako gaminiai

 

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .