Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Fantazijus

Vienos dalies komedija

Režisierė – Gabrielė Tuminaitė

Pjesės autorius – Alfred de Musset

Iš prancūzų kalbos vertė Akvilė Melkūnaitė

Scenografai Marija Olšauskaitė, Jurgis Paškevičius

Kostiumų dailininkė Elvita Brazdylytė

Kompozitorius Jonas Narbutas

Muzikos aranžuotojas Giedrius Puskunigis

Muziką atlieka Kabloonak

Šviesų dailininkas Eugenijus Sabaliauskas

Choreografas Raidas Petrauskas

Teksto redaktorė Živilė Mičiulytė

FANTAZIJUS Tomas Rinkūnas / Martynas Nedzinskas

BAVARIJOS KARALIUS Arvydas Dapšys

MANTUJOS PRINCAS Daumantas Ciunis / Marius Čižauskas

MARINONIS Tomas Stirna

ELŽBIETA Miglė Polikevičiūtė

SPARKAS Mantas Vaitiekūnas

RIUTENAS Tomas Kliukas

ELŽBIETOS GUVERNANTĖ Rasa Jakučionytė

FACIJUS Jokūbas Bareikis

Artimiausios datos:
  • 2024 m. spalio 30 d.

Trukmė: 1 val. 30 min.

Premjeros data: 2017 m. balandžio 12 d.

Aprašymas:

Žaisminga ir ekstravagantiška XIX a. pjesė-pasaka „Fantazijus“, kurią autorius pavadino blogai pasibaigiančia komedija, arba drama su laiminga pabaiga, scenoje suskamba šiuolaikiškai: kūrybinė komanda į pjesės turinį žvelgia šių dienų jauno žmogaus žvilgsniu, ieško kūrybingo santykio su specifine kūrinio kalba. Spektaklyje skamba grupės „Kabloonak“ gyvai atliekama muzika, kurią papildo kompozitoriaus Giedriaus Puskunigio aranžuotės. Režisierė Gabrielė Tuminaitė kartu su choreografu Raidu Petrausku spektaklį praturtina „Vogue“ šokio stiliaus elementais.

Pjesė prasideda karalystės juokdario mirtimi ir tuo pačiu metu keliama vestuvių puota, bandant išvengti karo su kita karalyste. Atstumtas ir kreditorių persekiojamas Fantazijus (aktoriai Martynas Nedzinskas ir Tomas Rinkūnas) atsitiktinumo dėka tampa karaliaus juokdariu ir taip pakeičia karalystės likimą. „Fantazijaus“ siužetas primena pasaką: princesė (aktorė Miglė Polikevičiūtė) turi tekėti už jai paskirto princo, sutinka Fantazijų – žavų, bet neturtingą ir nekilmingą miestietį. Pjesės veikėjai persirenginėja, keičiasi vaidmenimis, nuolat patenka į komiškų nesusipratimų situacijas. Tačiau už šio pasakiško paviršiaus glūdi universalios žmogiškos tiesos, laikui nepavaldi išmintis.

Pagrindinis spektaklio veikėjas Fantazijus – bastūnas, kuris negali ir nenori priklausyti „normai“, kuris visada bus „kitas“: neprisitaikantis, atstumtas, nuvertintas, nesuprastas, kitoks. Fantazijus – juokdarys, iš kurio minčių galima ir juoktis, bet kurios įstringa, „nusėda“ galvose. Jį galima laikyti paties autoriaus Alfredo de Musset prototipu. Fantazijus blaškosi tarp prieštaravimų: meilės ir jos neigimo, cinizmo ir sentimentalumo. Tai nusivylęs žmogus, bet, kaip tikras romantikas, jis ilgisi to, ko niekada nebuvo…

Papildoma informacija:

Spektaklio metu scenoje naudojami tabako gaminiai

 

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .