Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Freken Julija

Vienos dalies spektaklis

Režisierius – Artūras Areima

Pjesės autorius – August Strindberg

Iš vokiečių kalbos vertė Antanas Danielius

Scenografė ir kostiumų dailininkė Kotryna Daujotaitė

Kompozitorius Faustas Latėnas

FREKEN JULIJA, 25 metų Valda Bičkutė

ŽANAS, tarnas, 30 metų Mantas Vaitiekūnas

KRISTINA, virėja, 35 metų Ilona Kvietkutė / Agnė Šataitė

Trukmė: 1 val. 20 min.

Premjeros data: 2010 m. vasario 28 d.

Aprašymas:

Vyras ir moteris – dvi stichijos. Kokios tai būtybės? Kodėl jie taip skiriasi vienas nuo kito, ar jie iš tikrųjų tokie skirtingi? Kokia tų skirtumų priežastis ir dvasinė prigimtis?

Jie negali suprasti vienas kito. Jie lyg ir pažįsta vienas kitą, bet tik išoriškai. Tik remdamiesi patyrimu, visuomenės nuostatomis, atjauta, meile galime kontaktuoti vienas su kitu. Bet suprasti neįmanoma. Kad suprastume, reikalinga panaši prigimtis. Du egoistai susiduria tarpusavyje aiškindamiesi, kuris stipresnis, svarbesnis, valdingesnis ir taip toliau. Bet tas troškimas pažinti ir veda mus vienas kito link. Troškimas pažinti ir įrodyti savo lyties pranašumą sukelia geismą. Nors „Freken Julija“ – pjesė apie vyro ir moters prigimtį – parašyta 1888 metais, jos aktualumas nė kiek neišblėsęs, gal net priešingai. „Freken Julija“ dažnai statoma visame pasaulyje, sutraukia pilnas sales žiūrovų.

„Man strindbergiškasis natūralizmas yra savitas žmogaus suvokimas. „Freken Julijoje“ Strindbergas apnuogina dviejų žmonių – vyro ir moters – paslėptas dvasios gelmes. Priimta manyti, kad vyras ir moteris – dvi skirtingos stichijos – susiliedamos gali suformuoti visumą. Bet ar tikrai? Kai moteris vilioja vyrą, ji pasitelkia daugybę kaukių, o vyras, siekdamas įminti jos paslaptį, tas kaukes stengiasi nuplėšti. Kas slypi po tomis moters kaukėmis, mes ir stengiamės išsiaiškinti“, – savo kūrybinį sumanymą atskleidžia A. Areima.

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .