Šriftas:

A
A
A

Fonas:

Įprastas
Baltas
Juodas

Helgelando karžygiai

Dviejų dalių drama

Režisierius – Ramūnas Cicėnas

Pjesės autorius – Henrik Johan Ibsen

Iš norvegų kalbos vertė Tatjana Rostovaitė

Scenografas Marijus Jacovskis

Kostiumų dailininkė Vaidilė Marija Vasiliauskaitė

Kompozitorius Giedrius Nakas

Šviesų dailininkas Jonas Vološčenka

Garso režisierė Kristina Juškevičiūtė

ERNULFAS Mindaugas Capas

SIGURDAS Leonardas Pobedonoscevas / Tadas Gryn

KORE BONDAS Edmundas Mikulskis

TOROLFAS Vytautas Rumšas (jaun.) / Balys Latėnas

GUNARAS Mantas Vaitiekūnas

DAGNĖ Gintarė Latvėnaitė / Ilona Kvietkutė

JORDIS Gabrielė Tuminaitė / Rimantė Valiukaitė

NORNOS Laura Rakauskaitė, Živilė Rastauskaitė, Paulė Konstancija Giniotaitė

Trukmė: 2 val. 30 min.

Premjeros data: 2012 m. rugsėjo 14 d.

Aprašymas:

Kaip audros vejamas Sigurdas galiūnas atvyko į Helgelandą, taip ir Henrikas Ibsenas pagaliau pasiekė Vilniaus Mažąjį teatrą.

Gerai žinomas aktorius Ramūnas Cicėnas, režisieriaus duoną jau išmėginęs su miuziklo artistų kursu, pasirinko žymaus norvegų dramaturgo pjesę „Helgelando karžygiai“. Taip R. Cicėnas ne tik patvirtina pastaruoju metu iš naujo kilusį susidomėjimą šio autoriaus darbų aktualumu, bet tuo pačiu įrodo, jog pats H. Ibsenas buvo teisus, pasirinkęs veiksmo vieta istorinę Norvegijos šiaurę – Helgelandą ir Eriko Kruvinojo laikus.

Kaip savo pjesės antrojo leidimo įžangoje rašė dramaturgas, būtent Islandų šeimos sagose jis atrado tą aplinką, kurioje galėjo skleistis tuo metu jį užvaldžiusios nuotaikos, idėjos ir mintys. Šeimų kronikose, jų santykių įvairovėje, epizoduose tarp vyro ir moters, moters ir moters, – tarp žmonių, atrandame individualias asmenybes, turtingose ir gyvose aplinkybėse.

Būtent Vikingų karžygių kultūra bei pasaulėjauta kalba apie žmogiškąsias vertybes, kilniadvasiškumą ir „garbės žodį”, šiais laikais ne tik praradusį prasmę, bet ir tapusį apgaulės bei melo įrankiu.

Scenografo Marijaus Jacovskio, kostiumų dailininkės Vaidilės Marijos Vasiliauskaitės ir kompozitoriaus Giedriaus Nako pagalba nusikelsime į Vikingų laikus, kuriuose aktualumą savo idėjoms anuomet rado H. Ibsenas, o šiandien atgaivinti ir prisijaukinti bandys režisierius Ramūnas Cicėnas bei Mažojo teatro aktoriai: Leonardas Pobedonoscevas, Jokūbas Bareikis, Mindaugas Capas, Mantas Vaitiekūnas, Vytautas Rumšas, Balys Latėnas, Edmundas Mikulskis, Gintarė Latvėnaitė, Ilona Kvietkutė, Gabrielė Tuminaitė, Rimantė Valiukaitė.

Artimiausiomis dienomis:

Informuojame, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Sutikdami, paspauskite mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Savo duotą sutikimą bet kada galėsite atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus.

. .